Malé ohlédnutí za podzimními úspěchy sportovců z Gymnázia Chotěboř

První letošní sportovní akcí byl jako každý rok Corny středoškolský atletický pohár. Z okresního kola si 18. září ze Světlé nad Sázavou  dívky i chlapci přivezli vítězství - zlaté medaile za první místa družstev. Mezi jednotlivci dosáhli vynikajících výsledků Petr Musil (1. místo ve skoku dalekém  a v běhu na 100 m), David Dvořák (2. v běhu na 1500 m), Eliška Hejná (2. v běhu na 60 m), Eva Richterová (2. v běhu na 800 m), Aneta Ptáčková (2. ve vrhu koulí).

Přebor škol v přespolním běhu pro nás začal okresním kolem v Chotěboři na novém okruhu v zámeckém parku 23. září. Velká konkurence byla hlavně mezi družstvy základních škol, kterých bylo v každé kategorii sedm. Naše mladší žákyně skončily páté, mladší žáci byli čtvrtí, starší žáci třetí a starší žákyně druhé.  V kategorii středních škol vybojovala družstva dívek i chlapců první místa. Ocenit je nutné výkony jednotlivců.   Klára Bažoutová (III D – 1,5 km), Jakub Voborník (IV H – 3 km) a David Dvořák (V H – 5 km) ve svých kategoriích zvítězili. V krajském kole 15. října ve Žďáru nad Sázavou byla nejlepší z našich Anna Boháčová, která mezi čtyřiceti nejrychlejšími  staršími žákyněmi kraje Vysočina doběhla na krásném pátém místě.

Na další výsledky atletických soutěží si budeme muset počkat do jara, teď začíná období halových sportů. V listopadu to je především Přebor základních škol ve florbalu. Všem našim  reprezentantům přejeme co nejlepší sportovní výsledky.