Mladí lidé z Gymnázia Chotěboř...opět v evropských lesích!

V pondělí 21. září 2020 jsme v časných ranních hodinách vyrazili na odložené regionální kolo soutěže (Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj) YPEF – Mladí lidé v evropských lesích – do Brna.
Mladí lidé z Gymnázia Chotěboř...opět v evropských lesích!

Jeli jsme ve složení Jiří Frühbauer (oktáva), Štěpánka Pilařová (oktáva) a Lenka Dejmalová (septima) za starší a za mladší Vendula Pekařová (kvinta), Jiří Němec (kvarta) a Petr Prokš (kvarta). Doprovázela nás paní profesorka Žáková.

Soutěž se konala venku v areálu U Mravence Lesíka, který patří pod Lesy města Brna, a pořádala ji Lesnická fakulta Mendelovy univerzity. Po zahájení soutěže jsme se vydali do terénu, kde byly rozmístěné poznávačky. Ty se týkaly lesa a myslivosti. Poznávali jsme zvuky zvěře, plemena psů, semenáčky stromů, dřevo podle letokruhů, rostliny, hmyz, ptáky, stopy zvířat, obojživelníky a houby. Poté nás čekal vědomostní test, který se skládal z dvaceti otázek a týkal se poznatků o lese a hospodaření v něm.

Oba týmy skončily na krásném třetím místě. Velký dík patří paní profesorce Jirsové za přípravu a paní profesorce Žákové za doprovod a podporu. Už teď se těšíme na nový ročník na jaře, který snad již proběhne v klasické podobě a v řádném termínu.

Za starší tým Gymnázia Chotěboř Lenka Dejmalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Učíme se ze života pro život 2
Projekt SYPO
Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
The Quarry Life Award
Ekoškola
Světová škola
Učíme se ze života pro život
Erasmus
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)