Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Adaptační kurz třídy 1.A

Žáci 1.A, 1.9.2020 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

            V pátek 28. 8. 2020 jsme vyrazili na adaptační kurz do rekreačního střediska Štíří důl. Celým kurzem nás provázeli naše třídní učitelka Danuše Caltová, výchovná poradkyně Marcela Chalupová a lektoři Ríša a Marťa z Českých Budějovic vystupujících v podání základních čtyř živlů – vzduchu, vody, země a ohně.
            Většina žáků se setkala v Chotěboři. Ve Ždírci nad Doubravou se přidal zbytek a poté jsme všichni vyrazili pěšky na Štíří důl. Cesta nám žákům byla ztížena mnoha zajímavými úkoly, které často nevšedním způsobem zkoušely naši trpělivost a odhodlanost. Po příchodu a ubytování nás čekal po celou dobu kurzu velmi nabitý program tvořený různými aktivitami spojenými se všemi čtyřmi živly.
            V pátek večer jsme v týmech museli z určených věcí sestavit koulodráhu, každý tým však měl zadaný jiný živel, který musel využít pro rozpohybování ping-pingového míčku, který měl následně dojet až do cíle postavené koulodráhy.
            V sobotu dopoledne jsme ve skupinkách pomocí QR kódů zjistili něco málo o školním řádu. Následovala třídnická hodina, na které nám naše třídní učitelka řekla základní informace, které potřebujeme vědět o průběhu studia a nástupu na školu. Po polední pauze si pro nás připravili aktivity formou her, při kterých jsme řešili různé typy problémů a zároveň spolupracovali, rozvíjeli komunikaci mezi sebou a postupně získávali důvěru v druhé. Také jsme se setkali se studentkami z vyšších ročníků, které nám přiblížily studium na gymplu z pohledu žáka. Následoval večerní program v podobě stínoher a poté byl celý den zakončen krásným ohňostrojem.
            V neděli jsme probírali to, jak bychom chtěli, aby vypadaly naše třídní vztahy. Poté jsme slavnostně zasadili borovici v areálu Štířího dolu, na znamení všech studentů gymnázia, kteří tam byli a toho, že právě my jsme tam utužili naše vztahy. Následně jsme tam dali kus sebe v podobě kamenů s naším jménem. Odpoledne jsme se po třech skvěle strávených dnech museli rozloučit.
            Po kurzu si už nejsme cizí, stali jsme se třídou a hlavně partou přátel, na kterou se dá vždycky spolehnout.                         

                                                                               Simona Culková, Tina Dočekalová a Natálie Ulrichová, 1.A