Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Do krajského kola dějepisné olympiády se probojovali tři zástupci naší školy, dva z vyššího a jeden z nižšího gymnázia

Mgr. Ivona Pavlíčková, 23.1.2020 | Kategorie: O gymnáziu

Dne 14. 1. 2020 proběhlo v havlíčkobrodském AZ centru okresní kolo dějepisné olympiády. Letos poprvé byla soutěž vyhlášena i v kategorii pro střední školy. Naši školu reprezentovalo šest studentů, tři z nižšího a tři z vyššího stupně gymnázia.

Zástupci naší školy se v tvrdé konkurenci neztratili. Jiří Havel z kvarty vybojoval druhé místo a postupuje do krajského kola. Na Marka Pavlíčka z tercie zbyla nepopulární bramborová medaile, skončil na čtvrtém místě, postup mu unikl pouze o jeden bod. Štěpán Zvolánek z kvarty se umístil na dobrém 11. místě z celkového počtu 32 účastníků.

Ani starší nezůstali pozadu. Marek Váňa ze 3. A a Václav Paclík ze septimy vybojovali druhé až třetí místo, oba se shodným počtem bodů a oba s postupem do krajského kola. Eliška Josková ze 3. A skončila na velmi pěkném osmém místě.

Název letošního kola dějepisné olympiády je Dlouhé století se loučí, jedná se o události v rozmezí let 1880–1920. Každému se asi vybaví první světová válka, ale nejde samozřejmě jen o ni. Do soutěže jsou zařazeny i otázky týkající se kultury, technického pokroku, každodenního života. Letos nově se v olympiádě uplatňuje i interpretace autentických historických textů.

Postupující čeká další tvrdá práce, do krajského kola je třeba nastudovat nové materiály, některé z doporučených studijních textů jsou letos poprvé v angličtině, a to i pro nižší stupeň gymnázií.

Všem zúčastněným žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy, blahopřeji jim k dosaženým výsledkům a postupujícím Jirkovi, Markovi a Vaškovi přeji hodně sil při studiu materiálů a mnoho úspěchů v krajském kole.

                                                                                                                        Mgr. Ivona Pavlíčková