Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Exkurze 3.A do Žďáru nad Sázavou

Karolína Žáková, 3.A, 5.10.2018 | Kategorie: O gymnáziu

1. října 2018 jsme vyrazili na exkurzi v rámci projektu Týden Kraje Vysočina do Žďáru nad Sázavou. Naší první zastávkou byl žďárský zámek, který se pyšní takzvaným „průvodcem nové generace“. To znamená, že dostanete sluchátka s přístrojem, který nahrazuje průvodce. Výhodou tohoto vynálezu je určitě nevšední zážitek a pocit, který to ve vás vyvolá. Lépe se vžijete do historie a chvílemi máte pocit, že se nacházíte v době cisterciáckých klášterů.

Jako středoškoláci jsme byli součástí programu „Stabilitas Loci“. Rozdělili jsme se na pět skupinek, každá dostala papír s otázkami na jedno určité téma a vydali jsme se do muzea hledat odpovědi. Na konci každá skupinka vytvořila krátkou prezentaci pro své spolužáky. Vlastně jsme se muzeem provedli sami.

Dalším místem, které jsme navštívili, byl kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Ten samozřejmě nesmí chybět, když mluvíme o Žďáru nad Sázavou. Památka UNESCO a jeden z nejkrásnějších kostelů vůbec. Viděla jsem ho už mnohokrát, ale vždy se na něj ráda podívám znovu. Zbytek dne jsme strávili ve městě.  Exkurze se nám všem moc líbila.

V projektu Týden Kraje Vysočina by se mělo určitě pokračovat. Projekt nám dokazuje, že není potřeba nikam daleko jezdit, abychom něco zajímavého viděli.

Karolína Žáková, 3.A