Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Gymnázium na Mistrovství světa ve florbalu

Vladislav Smejkal, 7.12.2018 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Florbal na naší škole hrajeme, a tak jsme rádi přijali neopakovatelnou nabídku – zúčastnit se jednoho dne Mistrovství světa ve florbalu, turnaj se koná v Praze ve dnech 1. – 9. 12. 2018. Mistrovství pořádala Česká republika naposledy před deseti lety.

MS je turnaj reprezentačních mužstev členských zemí IFF, v sudé roky hrají muži, v liché ženy, nejvíce titulů má Švédsko, v historii soutěží čeští florbalisti získali jednou stříbro, dvakrát bronz, ženy byly jednou bronzové. Doufejme, že letos se našim podaří dosáhnout na některý z cenných kovů.

V O2 aréně jsme viděli skvělý florbal, velmi pěkné zápasy s mnoha napínavými okamžiky. První utkání sehráli naši bratři, tedy Slovensko, proti našemu soupeři ze základní skupiny, Lotyšsku. Naši sousedé Lotyšsku podlehli velkým rozdílem 6 : 1 a skončili tak před branami čtvrtfinále. V druhém zápase, rychlém a vyrovnaném, porazilo Dánsko Estonsko 3 : 2, Dánsko je tedy naším soupeřem v semifinále.

Výborný florbal, atmosféra v O2 magická, strhující, jedinečný zážitek.

Po třetí hodině jsme vycházeli z O2 arény a mohli jsme si vybrat – Galerie Harfa nebo metrem do centra. A tak jsme si mohli projít vánočně vyzdobenou starou Prahu, vyfotit si stromeček na Staromáku a nakoupit pár vánočních dárků.

Díky za skvělý den a hlavně dobré příští dny našim reprezentantům.

Natálie Vančurová, Jan Gregor