Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Jaro je tu!

Mgr. Eva Jirsová, 16.4.2018 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Jaro je tu a s ním i každoroční aktivity ke Dni Země, mezi které patří i úklid Přírodní zahrady a geoparku u Gymnázia Chotěboř. Každý rok je tímto úkolem pověřena jiná třída a letos jsme to byli my, třída septima. Ráno v pátek 13. dubna jsme se sešli u školy vybaveni kolečky, motyčkami, rukavicemi a někteří z nás měli také pláště a kartáče na čištění hornin v našem geoparku. Rozdělili jsme si úkoly a pustili se do práce. Shrabat a sesbírat listí, které tu zanechal náš platan jako památku na podzim, vyplet záhonky, vyčistit jezírko, očistit bloky hornin od řas a mechů. Několik studentů vozilo zeminu na kolečkách a další se pustili do obnovy vyvýšeného záhonku z proutí. Došlo také na výsadbu nových keřů v živém plotě kolem gymnázia, na přesazení několika rostlin, nebo opětovné opatření rostlin v zahradě jmenovkami, které obsahují základní informace o daném druhu. Upravili jsme keře maliníku, opravili hmyzí domečky,…prostě práce bylo dost, ale počasí vydrželo, až na několik kapek, které stačily hned uschnout a tak to bylo docela fajn strávené dopoledne a za námi zůstal kus dobře odvedené práce.

Anna Boháčová, septima Gymnázia Chotěboř

Již o den dříve se studenti 1. A s paní prof. Žákovou vydali v rámci akce Čistá Vysočina ulicemi města od gymnázia, přes Koukalky a horní část serpentýn, až k lokalitě Tůně u Chotěboře a cestou nasbírali neuvěřitelných deset pytlů odpadků….Na Tůních posbírali větve z pořezaných stromů a do města se vraceli přes lokalitu Kacíře, kde svou sbírku odpadků ještě rozšířili!

Za obě tyto akce patří studentům velký dík! Naši studenti jsou nejen skvělí ve svých studijních výsledcích, ale dokáží se stejně dobře postavit i k jakékoliv práci.

Mgr. Eva Jirsová, koordinátorka EVVO