Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Mladí lidé v evropských lesích – v Brně jsme zazářili hned dvakrát!

Mgr. Eva Jirsová, 15.5.2018 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Studenti Gymnázia Chotěboř letos již potřetí zavítali na regionální kolo soutěže YPEF (Mladí lidé v evropských lesích), které se konalo ve čtvrtek 10. 5. 2018 v Brně v prostorách Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity. Soutěž měla za úkol prověřit naše znalosti týkající se lesa, lesnictví a myslivosti, což se jí povedlo opravdu důkladně.

Ihned po zahájení a pár vlídných slovech od organizátorů, se soutěž rozjela v plném proudu. Nejprve jsme absolvovali test složený z dvaceti otázek týkající se lesnictví. Po té přišla na řadu druhá část soutěže, „poznávačky“. Bylo jich celkem devět a jednalo se zejména o určování rostlin, živočichů, hub, hornin a nerostů, ale také semenáčků, mysliveckých trofejí či semen. K poznávání toho tedy bylo opravdu dost. V posledním, desátém úkolu jsme měli vymyslet co nejvíce pořekadel ne téma les a lesnictví.

Mezitím měl doprovod, kterým pro nás byla Mgr. Irena Žáková, možnost nahlédnout do univerzitního arboreta.

Na závěr ještě proběhl „rozstřel“ mezi dvěma nejlepšími týmy ve formě kvízu, do kterého se probojoval jak tým mladších, tak i tým starších z našeho gymnázia. A i přes únavu z brzkého vstávání na vlak naše mozky pracovaly naplno a oběma týmům se podařilo zvítězit! To neznamenalo jen výhru krásných cen a dvou velmi chutných dortů, ale i postup do národního kola, které se koná v červnu v Kostelci nad Černými lesy. Tým starších (Jan Venc, Anna Boháčová a Tereza Stehnová) zde bude bojovat již potřetí, pro tým mladších (Lenka Dejmalová, Štěpánka Housková a Tereza Nesládková) to letos bude premiéra.

Teď už nezbývá nic jiného než oběma týmům držet palce a přát jim hodně štěstí.

Tereza Stehnová, sexta Gymnázia Chotěboř