Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Návštěva knihovny

Mgr. Ivona Pavlíčková, 23.11.2018 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

V úterý 13. listopadu 2018 jsme s paní profesorkou Pavlíčkovou navštívili Knihovnu Ignáta Herrmanna v Chotěboři. Pro český jazyk je důležité umět se orientovat v knihovně, proto se paní profesorka obrátila na někoho zkušeného, kdo nás to naučí. 

S knihovnou nás seznámila paní Jelínková, která zde pracuje jako knihovnice. Nejprve nám ukázala, jak se vyznat v online katalogu knihovny a také kde knihy, které se nám líbí, najdeme. Poté jsme si řekli, jak se dělí knihy podle žánru a věku v dětském oddělení. Paní knihovnice nás upozornila, jak se máme ke knihám správně chovat, abychom je nepoškodili. 

Sešli jsme i dolů do oddělení pro dospělé čtenáře a dozvěděli jsme se, jak se zde vyznat a půjčit si správnou knihu. Pokračovali jsme hlouběji do knihovny a navštívili jsme infocentrum. Podívali jsme se na výstavu obrázků v podkroví knihovny a vrátili jsme se do dětského oddělení. Půjčili jsme si nějaké knihy a četli jsme si, někteří si hráli v dětském koutku. 

Návštěva knihovny se mi moc líbila. Bylo to zajímavé, poučné a odnesla jsem si spoustu dobrých rad, jak se vyznat v knihovně a vybrat si knihu, která se mi bude líbit a bavit mě.

Tereza Kopecká, prima