Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Program Studentské vědecké konference na Gymnáziu Chotěboř

Mgr. Vladislav Smejkal, 10.4.2019 | Kategorie: O gymnáziu

STUDENTSKÁ VĚDECKÁ KONFERENCE NA GYMNÁZIU CHOTĚBOŘ

přírodovědná oblast, termín: 17. 4. 2019, učebna č. 14

Program sestavila a zodpovídá: Mgr. Eva Jirsová

ZAHÁJENÍ – 10,10 – 10,15 hod.

1. 10,15 – 10,25 hod. – Andrea Landsmanová – Kulový blesk; prima, vedoucí práce
Mgr. Lada Klepetková – fyzika

2. 10,25 – 10,35 hod. – Veronika Křivská – Teplotní stupnice; prima, vedoucí práce
Mgr. Lada Klepetková – fyzika

3. 10,35 – 10,45 hod. – Nela Chalupová, Nela Kabourková – Moment síly; sekunda, vedoucí práce
Mgr. Miloslav Pátek – fyzika

4. 10,45 – 11,00 hod. – Matěj Moravec, Lucie Urbanová – Elektřina skrz naskrz; sexta, vedoucí práce
Mgr. Vladislav Smejkal – fyzika

5. 11,00 – 11,15 hod. – Daniel Špitálník – Havárie v jaderné elektrárně Černobyl; septima, vedoucí práce
Mgr. Vladislav Smejkal – fyzika

PŘESTÁVKA: 11,15 – 11, 30 hod.

6. 11,30 – 11,45 hod. – Natálie Kubátová, Lucie Urbanová – Periodická soustava prvků – 150 let její existence; sexta, vedoucí práce Ing. Jiřina Kubátová – chemie

7. 11,45 – 12,00 hod. – Daniel Špitálník – Využití opiátů v lékařství; septima, vedoucí práce
Ing. Jiřina Kubátová – chemie

8. 12,00 – 12,15 hod. – Anežka Dvořáková – Poruchy příjmu potravy; septima, vedoucí práce
Mgr. Eva Jirsová – biologie

9. 12,15 – 12,30 hod. – Daniel Špitálník – Zásobení středoškolské populace jodem (SOČ); septima, vedoucí práce Mgr. Eva Jirsová – biologie

PŘESTÁVKA: 12,30 – 12,45 hod.

10. 12,45 – 13,00 hod. – Martin Antl – Včela medonosná;  2. A, vedoucí práce Mgr. Irena Žáková – biologie

11. 13,00 – 13,15 hod. – Hana Stránská – Léky a životní prostředí;  3. A, vedoucí práce Mgr. Eva Jirsová – biologie

12. 13,15 – 13,30 hod. – Tereza Kvačková, Michaela Mrázková – Hoď krátký pohled na kamenolom Pohled! (projekt Quarry Life Awards); oktáva, Mgr. Eva Jirsová – geologie

13. 13,30 – 13,45 hod. – Matěj Moravec, Eliška Ondráčková, Václav Paclík – Fyzikální a chemické vlastnosti vod a mineralogie sekundárních nerostů; sexta, vedoucí práce Mgr. Eva Jirsová – geologie

UKONČENÍ – 13,45 hod.

humanitní oblast, učebna číslo 9, termín 17. 4. 2019

Program sestavila a zodpovídá: PaedDr. Marcela Chalupová

10.10 – 10.15        zahájení

10.15 – 10.30     Kateřina Frűhbauerová, Kateřina Adamová, sekunda: Holocaust v literatuře pětkrát jinak, vedoucí práce Mgr. Lucie Dostálková

10.30 – 10.45        Marek Váňa, 2. A: Borek v období nacistické okupace, vedoucí práce Mgr. Ivona Pavlíčková

10.45 – 11.00        Zuzana Semerádová, 3. A: Z historie školních budov v Chotěboři, vedoucí práce Mgr. Ivona Pavlíčková

11.00 – 11.15        Romana Pavlíčková, kvinta: Z historie domů na chotěbořském náměstí, vedoucí práce Mgr. Ivona Pavlíčková

11.15 – 11.30        přestávka

11.30 – 11.45        Dominika Trtíková, kvinta: Obecní volby v Chotěboři za první republiky, vedoucí práce Mgr. Ivona Pavlíčková

11.45 – 12.00       Tomáš Málek, tercie: Anime a manga -  japonská literatura, vedoucí práce Mgr. Michaela Frűhbauerová

12.00 – 12.15       Eliška Veselská, 2. A: LGBTQIA+ komunita a její problematika, vedoucí práce PaedDr. Marcela Chalupová

12.15 – 12.30      Barbora Uchytilová, kvinta: Romeo a Julie ve dvacátém století (komparace dvou novel s tematikou tragické lásky), vedoucí práce Mgr. Lucie Dostálková

12.30 – 12.45        přestávka

12.45 – 13.00       Veronika Břízová, Hana Beranová, Ondřej Vašák, 3. A: dotazníkové šetření na téma Denní režim, vedoucí práce PaedDr. Marcela Chalupová

13.00 – 13.15       Miloš Havel, 4. A: Šestidenní válka, vedoucí práce Mgr. Lenka Bártová

13.15 – 13.30       David Kraus, 4. A: Vznik USA, vedoucí práce Mgr. Lenka Bártová

13.30 – 13.45       Monika Bílková, oktáva: Česko-německá otázka ve středověku a raném novověku, vedoucí práce Mgr. Lenka Bártová

 

Oblast: CIZÍ JAZYKY, učebna č. 18, termín 17. 4. 2019

Program sestavila a zodpovídá: Mgr. Danuše Caltová

10.10 – 10.15        zahájení

10.15 – 10.30        Barbora Střípková, kvarta: My favourite music genre - Swing, vedoucí práce  Mgr. Marcela Němcová

10.30 – 10.45       Jana Pešková, Nicole Sturgis, kvarta: My favourite music genre  - Klasická hudba, vedoucí práce Mgr. Marcela Němcová

10.45 – 11.00        Aneta Jirková, 4. A:   Emily Brontë - Wuthering Heights, vedoucí práce Mgr. Marcela Němcová

11.00 – 11.15        David Hochman, 4. A: William Golding: Lord of the Flies, vedoucí práce Mgr. Marcela Němcová

11.15 – 11.30        přestávka

11.30 – 11.45        David Kraus, 4. A: The Czech System of Government, vedoucí práce Mgr. Danuše Caltová

11.45 – 12.00        Miloš Havel, 4. A: The History of the Czech Lands vedoucí práce Mgr. Danuše Caltová

12.00 – 12.15       Simona Jakešová, Tereza Klabenešová, septima: Krásy jižního Německa, Rakouska a Švýcarska, vedoucí práce Mgr. Tomáš Scholz

12.15 – 12.30       Alice Janáčková, Karolina Káňová, septima: Unsere Heimat, unser Leben, unsere Zukunft, vedoucí práce Mgr. Tomáš Scholz

12.30                      Ukončení