Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Projekt Gymnázia Chotěboř „Hoď krátký pohled na Kamenolom pohled!“ se v národním kole neztratil!

Mgr. Eva Jirsová, 4.11.2018 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Od 20. září, kdy jsme měli předložit závěrečnou zprávu k našemu téměř ročnímu projektu, shrnující naši celkovou práci v rámci soutěže Quarry Life Award, to uplynulo jako voda. Obdrželi jsme pozvánku na slavnostní vyhlášení výsledků, které se mělo konat 1. 11. 2018 v Brně. Jak jsme byli plni očekávání, ani nám nevadilo, že jsme museli odjíždět v brzkých ranních hodinách. Po příjezdu za doprovodu slunečného počasí, jsme se vydali do zajímavého areálu Otevřené zahrady, kde se celá akce pořádala.

Vyhlášení započalo úvodními slovy hlavního koordinátora soutěže Quarry Life Award Ing. Lubora Laichmana. Čekalo nás milé přivítání a informace o společnostech Českomoravský Štěrk a Heidelbergcement. Po něm následovaly proslovy spoluzakladatele Nadace Partnerství Miroslava Kundrata a dvou členů národní poroty Mgr. Zdeňka Vermouzka a RNDr. Jiřího Sádla. Po proslovech nám bylo představeno všech šest soutěžních lomů a projektů, které byly do závěrečné fáze realizace vybrány. O hudební vsuvky programu se postaral český zpěvák Pavel Helan za doprovodu kytary a ukulele. Po netrpělivém vyčkávání jsme uslyšeli verdikt, který zněl - 2. místo v národním finále - a znamenal pro nás i hodnotné ceny!

Na závěr nás čekal bohatý raut, fotografování jednotlivých týmů a samozřejmě vstřebávání pocitu vítězství po více než ročním úsilí!

Anna Boháčová, Lucie Jindrová, Tereza Kvačková, Aneta Málková, Michaela Mrázková, Josef Sabol, Jitka Stuchlíková, Anna Štorková, Karel Zmek a Mgr. Eva Jirsová