Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Týden Kraje Vysočina

Marie Jobová, 1.10.2020 | Kategorie: O gymnáziu

Koncem září proběhl na naší škole tradiční projekt – Týden Kraje Vysočina. Tentokrát zahrnoval nejen exkurze, přednášky, hodiny zaměřené na učivo o našem kraji, ale nově také fotografickou soutěž Moje oblíbené místo na Vysočině: dnes a před dvaceti lety. Její organizace se ujaly studentky 4. A Lenka Krovová a Michaela Škarydová. Během září sbíraly fotografie od studentů a v průběhu října zrealizují výstavu.

A proč ten název „před dvaceti lety“? V lednu letošního roku uběhlo dvacet let od založení Kraje Vysočina, takže touto akcí si chceme výročí připomenout.

Týden Kraje Vysočina 2020

Mezi exkurzemi letos pomyslně zvítězila Třebíč. Tuto památku UNESCO navštívili studenti několika tříd, absolvovali komentovanou prohlídku židovské čtvrti a židovského hřbitova, vyslechli výklad o bazilice svatého Prokopa. K dalším navštíveným místům patří Žďár nad Sázavou a Žďárské vrchy, Lipnice nad Sázavou, Telč a samozřejmě naše nejbližší okolí – Údolí řeky Doubravy.

Týden Kraje Vysočina 2020

Další aktivitou, které se zúčastnilo několik tříd, byla návštěva Výstavy k 75. výročí konce druhé světové války na Havlíčkobrodsku. Výstavu pořádal Cekus Chotěboř, městské muzeum a proběhla ve vestibulu chotěbořského kina. I připomenutí tohoto výročí díky epidemiologické situaci na jaře muselo být přesunuto na podzim.

Marie Jobová