Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Týden Kraje Vysočina

Markéta Karlíková, Tereza Julišová, kvinta, 28.10.2014 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky: zeměpis

Tak jako každý rok, i letos se na našem gymnáziu konal projekt Týden Kraje Vysočina. Tento projekt nám má pomoci lépe poznat kraj, kde žijeme.

Pro studenty je vždy připraven bohatý program, od zajímavých přednášek po odborné exkurze. Mladší žáci již tradičně o hodinách zeměpisu absolvovali projekt EXPLOZE, který podává základní informace o Kraji Vysočina. Starší se věnovali spíše tématům v oblasti historie, literatury a umění.

Z exkurzí můžeme jmenovat například návštěvu PR Údolí Doubravy a CHKO Železné hory, které se konaly v rámci biologie, nebo například exkurze na Krajský úřad v Jihlavě, která se uskutečnila v rámci základů společenských věd. Zajímavá a poučná byla také návštěva firmy TENEZ, kde naši kvartáni viděli strojírenskou výrobu v Chotěboři.

Myslíme, že se projekt vydařil, ostatně jako každý rok. Tímto bychom za všechny studenty rády poděkovaly všem profesorům, kteří se podíleli na tomto velmi vydařeném projektu.

Týden Kraje Vysočina - beseda Fokus HB     Týden Kraje Vysočina - beseda Fokus HB     Týden Kraje Vysočina - beseda se starostkou města Chotěboř

Týden Kraje Vysočina - exkurze Tenez     Týden Kraje Vysočina - exkurze Tenez     Týden Kraje Vysočina - exkurze Tenez

Týden Kraje Vysočina - KÚ Jihlava     Týden Kraje Vysočina - KÚ Jihlava     Týden Kraje Vysočina - KÚ Jihlava

     Týden Kraje Vysočina - KÚ Jihlava