Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Úspěch v soutěži Právo pro každý den

Michaela Frűhbauerová, 24.5.2019 | Kategorie: O gymnáziu

I když značná část školy vnímala spíše maturitní týden, několik žáků třídy tercie se zúčastnila dne 16. 5. 2019 v prostorách chotěbořského Junioru 8. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, který ve spolupráci s Městskou policií Chotěboř a městem Chotěboř organizuje manažer prevence kriminality města Chotěboř Mgr. Jiří Novotný.

Odborná porota hodnotila doporučená témata z oblasti práva, například rozdíly mezi právními a morálními normami, Ústava, Listina základních práv a svobod, pracovní právo, rodinné právo, povinnosti dětí a mnohá další témata.

Soutěže se zúčastnily ZŠ Smetanova Chotěboř, ZŠ Buttulova Chotěboř, Gymnázium Chotěboř, ZŠ a MŠ Vilémov, ZŠ a MŠ Maleč, ZŠ Krucemburk, vždy po dvou družstvech.

Tato akce navazuje na podobnou soutěž v sousedním Pardubickém kraji, kam letos z Chotěboře postoupila dvě nejlepší družstva a to naše z Gymnázia Chotěboř a ZŠ Smetanova Chotěboř. Druhé družstvo vyslané Gymnáziem Chotěboř se umístilo na krásném 3. místě.

 

Pořadí soutěže Právo pro každý den 2019:

1. Gymnázium Chotěboř, 53 body (Zuzana Jarolímová, Tomáš Málek, Filip Venc, Michaela Žaloudková)

2. ZŠ Smetanova Chotěboř, 47 bodů

3. Gymnázium Chotěboř, 41 bodů (Lukáš Křivský, Jakub Nápravník, Vendula Pekařová, Matyáš Vodička)

Oběma družstvům blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci školy. Postupujícímu družstvu přeji v dalším kole, které se bude konat 28.5.2019 v Chrudimi, mnoho štěstí a stejně tak dobrý výsledek jako v kole předešlém.

O soutěži Právo pro každý den informoval i Havlíčkobrodský deník dne 20.5. 2019
Odkaz:  https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/pravo-pro-kazdy-den-nejlepe-se-darilo-gymnazistum-20190520.html