Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Zpráva pro studenty a rodiče

Mgr. Vladislav Smejkal, 24.3.2020 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Milé studentky a studenti!

Druhý týden pokračujeme v naší škole výuka ONLINE. Děkuji všem studentům i rodičům za spolupráci se školou, řešení především technických problémů a cennou zpětnou vazbu v extrémně náročné situaci.

Dovolte, abych Vám poděkoval, že situaci dobře zvládáte, orientujete se v úkolech, průběžně je plníte, dáváte učitelům zpětnou vazbu, zasíláte řešení zadaných úkolů. Pokračujte v tom. Pro nás učitele to je velmi důležité. Nebojte se přiznat, že něco nefunguje, něco nezvládáte, něčemu nerozumíte. Velmi si vážím Vaší spolupráce, většinu problémů dokážete vyřešit po vzájemné konzultaci nebo pomoci. Pokud se to nepodaří, obraťte se na nás, učitele, budeme se snažit Vám pomoci.

Podle včerejší informace ministra školství Roberta Plagy bude škola uzavřena minimálně do poloviny května, to je výrazně déle, než jsme na začátku minulého týdne předpokládali. Každý z nás může přispět ke zlepšení situace tím, že bude pracovat. Vaší prací je domácí studium. Jistě jste již pochopili, že domácí studium nebude jednoduché a vyžaduje dodržovat určité zásady. Vytvořte si doma místo, kde budete pracovat, sestavte si plán studia a dodržujte ho. Těm mladším jistě pomohou rodiče nebo sourozenci, starší to zvládnou sami. Postupně si vytvořte takový režim, který bude vyhovovat vám i vaší rodině a přinese i studijní výsledky.

Milí studenti, virus nás sice ohrožuje, ale venku začíná svítit sluníčko, přichází jaro, život pokračuje. Přeju Vám, ať se vám daří a v „domácí škole“ všichni uspějeme.

 

Vážení rodiče!

I pro Vás máme dobrou zprávu. Máte šikovné děti, které školu zvládnou samy. Nechte je prosím, ať se se svými úkoly poperou a pomáhejte jim, jen pokud mají technické potíže. Snažíme se, aby množství úkolů bylo přiměřené a aby bylo dost času na jejich zvládnutí. Celý systém ještě ladíme ke vzájemné spokojenosti.

Hodně zdraví a chuti do práce v nelehké době přeje

Mgr. Vladislav Smejkal