Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Andere Länder – andere Sitten? – ein interkultureller Austausch der Traditionen

Mgr. Tomáš Scholz, 16.2.2020 | Kategorie: Studium

Nový školní rok jsme zahájili novým, navazujícím, dvouletým projektem s názvem „Andere Länder - andere Sitten? - ein interkultureller Austausch der Traditionen“ (Jiné země – jiné zvyky? – mezinárodní výměna tradic). Jak již název napovídá, náplní projektu budou tradice udržované u nás v České republice, v Chotěboři a tradice na naší partnerské škole Carl-von-Ossietzky Oberschule ve Werderu nad Havelou ve Spolkové republice Německo. Projektu se zúčastní jedenáct studentů z našeho gymnázia a stejný počet z naší partnerské školy.

 

Začátkem prosince proběhlo ve Werderu první setkání vedení projektu, kterého se zúčastnil pan ředitel Mgr. Vladislav Smejkal, Mgr. Tomáš Scholz a Mgr. Pavel Pokorný za naši školu. Hlavním programem tohoto setkání bylo domluvit veškeré podmínky průběhu projektu, projektové výstupy, termíny studentských výměn, náplň a způsob vypracování jednotlivých úkolů, které budou naši studenti plnit. Hlavním výstupem projektu bude Kuchařka v elektronické podobě se spoustou zajímavých receptů, komiksy jednotlivých dnů, zachycení rodinných tradic a tradičních akcí u nás ve škole, ve městě. Studenti se zdokonalí nejen v německém jazyce, komunikačním jazyce projektu, ale také v práci s IT, kamerou, foťákem a iPadem (tabletem). Jestli se zadaří, nacvičíme i nějaký klasický, popř. moderní tanec a píseň. Studenti by si měli vyzkoušet i něco tradičního uvařit a upéct. Vše se však nebude točit jen kolem jídla, ale bude se také hodně cestovat po Česku i po Braniborsku. Celý projekt bude navíc doprovázet kameraman, který o projektu a jednotlivých výměnných setkání bude pořizovat krátké filmy, které jako z minulých, již dokončených projektů bude možné sledovat na stránkách naší školy v sekci Fotogalerie nebo Mezinárodní spolupráce - Německo.

Právě máme za sebou období, které je na tradice velmi bohaté. Tak doufám, že se studentům zadařilo a že budeme mít v únoru a v březnu spoustu zajímavých materiálů ke zpracování na již zakoupených tabletech.

 

První výstup našeho projektu z první schůzky v prosinci je možné vidět na: https://youtu.be/m07Duu7aj-0

Mgr. Tomáš Scholz, manažer projektu