Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Nevídaný (nebo neviditelný?) den sekundy v Praze

Nela Kabourková, 17.2.2019 | Kategorie: Studium | Štítky:

Dne 13. 2. 2018 se třída sekunda vydala na exkurzi do Prahy. Vyjížděli jsme vlakem z Chotěboře již o půl šesté ráno! Cesta byla zábavná a utekla rychle. Potom jsme přijeli na Hlavní nádraží, ze kterého jsme nejdříve přešli do divadla Minor. Jeho interiér byl velmi krásný, plný tajemných zákoutí. Než začalo představení, všichni se vydováděli na nápaditých prolézačkách nebo svačili. Pak už ale byl čas na představení. Bylo z dřívější doby, jmenovalo se Lipany a pojednávalo o husitech. Všem se líbilo a někomu až tak, že při něm usnul.

Divadelní workshop Staň se husitou

Den byl nabitý. Po představení jsme měli workshop na téma husitství. Odehrával se sice v malé místnosti a často jsme se překřikovali, ale alespoň jsme se něco více dozvěděli o husitech a jejich době. Poté jsme přešli do Novoměstské radnice na Neviditelnou výstavu, kam jsme se všichni moc těšili. Šli jsme tam proto, abychom se dozvěděli, jak okolní svět vnímají slepí lidé a jaké to je. Všichni si vyzkoušeli skládat poslepu různé stavebnice nebo třeba chodit s bílou hůlkou. Potom jsme po malých skupinkách chodili tmavými místnostmi, ve kterých nás prováděli slepí lidé. Když jsme vstoupili do tmy, byl to pro nás chvíli šok, ale pak jsme si zvykli. Procházeli jsme třeba kuchyňkou, obývacím pokojem, rušnou silnicí nebo lesem. Bylo to velmi náročné, ale byla to zároveň zábava. Na konci si všichni mohli koupit a zaplatit pití poslepu.

Hrát si poslepu

Poslední část výletu tvořila procházka městem a po ní následovala cesta domů. Výlet byl za mě velmi vydařený, nejvíce mě bavila Neviditelná výstava. Byla opravdu nevídaná.

Nela Kabourková, sekunda