Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

S kvintou do Brna

Romana Pavlíčková, 20.12.2018 | Kategorie: Studium | Štítky:

V pátek posledního listopadového dne se naše třída kvinta z chotěbořského gymnázia vydala na exkurzi do Brna. Cílem naší návštěvy bylo interaktivní muzeum Vida park, brněnské katakomby a představení v divadle Husa na provázku. Vyrazili jsem hned ráno za celkem pěkného počasí.

Po příjezdu do Brna jsme nejdříve navštívili Vida park, který jsme si mohli celý sami projít. Myslím, že tam se všem líbilo, protože když si můžete na všechny exponáty sáhnout, je to vždy lepší. Mohli jsme si tam například vyzkoušet, jak se napouští horkovzdušný balon, jak probíhá zemětřesení nebo se svézt na tobogánu. Návštěva parku byla zakončena 3D filmem o přírodě.

Pak už jsme pokračovali rovnou do centra Brna, kde jsme měli rozchod. Prohlédli jsme si vánoční výzdobu, ochutnali místní trdelník a horký čaj. Když čas volna vypršel, šli jsme se všichni společně podívat do brněnských katakomb pod Zelným trhem. Tam jsme se dozvěděli něco o jejich historii a také pár informací o brněnském vinařství.

Když se venku setmělo, zbývala nám poslední věc, a to představení Amadeus (to jest milovaný Bohem) v divadle Husa na provázku. Bylo to velice alternativní zpracování příběhu o životě W. A. Mozarta. Samotný děj byl pojat celkem vtipně a konec byl završen dojemnou scénou. Výkony herců, obzvláště otce a syna Donutilových, byly na vysoké úrovni, a proto byl dojem z celého divadla naprosto ohromující.

Domů jsme se vraceli až v nočních hodinách, unavení, ale v dobré náladě. Dle mého názoru se naše exkurze velice vydařila a pro spoustu z nás to určitě byl nezapomenutelný zážitek.

 

Romana Pavlíčková, kvinta