Adventní čtenářská šifra se vrací!

Stejně jako loňský rok můžete po dvacet čtyři dní na základě fotografií našich studentů hádat názvy knih a jejich autory. Vítězný luštitel bude odměněn.
Adventní čtenářská šifra se vrací!

Minula první adventní neděle a blíží se 1. prosinec. Stejně jako minulý rok si můžete čekání na Vánoce zpestřit Adventní čtenářskou šifrou. Od středy 1. prosince až do Štědrého dne budou každý den zveřejňovány fotografie odkazující k jedné knize, a to jednak na facebookových stránkách gymnázia, jednak budou zavěšovány každý den ráno na nástěnku vedle učebny 8. Soutěžit tak mohou všichni – ti ve škole, ale i ti, kteří jsou doma. Účastnit se mohou nejen současní studenti, ale všichni, které to bude bavit.

Oproti minulému ročníku, kdy jako šifra posloužily titulní strany knih, jsme nyní využili výtvarné instalace studentů našeho gymnázia, které vznikly při loňské distanční výuce v rámci hodin českého jazyka a v rámci letošního čtenářského klubu.

PRAVIDLA

  • Každý den ráno bude zveřejněna na fcb. gymplu a na nástěnce vedle uč. č. 8 fotografie odkazující k nějaké knize. Knihy za sobotu a neděli budou na nástěnku zavěšeny se zpožděním až v pondělí ráno. Je přísně zakázáno domáhat se vstupu do školy o víkendu!
  • Vaším úkolem bude uhádnout knihu a autora. Pokud si myslíte, že víte, poznamenejte si někam k sobě přesný název knihy a celé jméno autora. Pokud „hrajete“ na facebooku, můžete dát uhádnutému příspěvku „To se mi líbí", ale v žádném případě nepište správné řešení do komentáře!
  • Přemýšlejte, googlujte, ale hrajte každý sám za sebe – neraďte si.
  • Je zakázáno zjišťovat identitu autorů fotografií a uplácet je sladkostmi za prozrazení řešení. Je též zakázáno snažit se vymámit jakýmkoli způsobem správné řešení z členek čtenářského klubu. Kdo se o něco takového pokusí, bude muset za trest přečíst celé Hledání ztraceného času od Marcela Prousta!
  • Jediným správným řešením je řešení dodané autorem fotografie, nebudeme vést žádné disputace o možných alternativních výkladech, byť by byly trefnější než samotné správné řešení.
  • S poslední šifrou 24. 12. bude zveřejněn i formulář, kam zaznamenáte své tipy.
  • Člověk s nejvyšším počtem správných odpovědí získá odměnu. V případě, že se sejde více lidí s nejvyšším skóre, pan ředitel vylosuje v přímém přenosu vítěze.
  • Ze hry o ceny jsou vyřazeni členové čtenářského klubu. Studenti letošní oktávy a kvinty hrát mohou, neboť spoléháme, že jejich hlavy jsou děravé jako ústa staré ženy.

Věříme, že Vás šifry pobaví. Promazejte své mozkové závity, místy to bude docela oříšek.

ODKAZ NA STRÁNKY GYMNÁZIA

https://www.facebook.com/gchofc

Děkuji studentkám navštěvujícím čtenářský klub za velkou a ochotnou pomoc při realizaci letošní šifry.

Mgr. Lucie Dostálková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)