Ahoj, Vltavo!

Ve dnech od 24.6. do 27.6. 2024 jsme se v počtu 32 žáků vyššího gymnázia účastnili projektu „Sjíždění řeky Vltavy“. Celou plavbu měly v režii paní učitelky Dana Mrtková a Irena Žáková (s pomocí absolventů gymnázia v Chotěboři Kačky a Lukáše☺.)
Ahoj, Vltavo!

První den jsme naložili ve Vyšším Brodě sebe i barely do plavidel a vypluli do kempu v Rožmberku. Večer jsme postavili stany. Někteří z nás se vydali objevovat krásy Rožmberku. Jako velké + jsme dostali hodinu dějepisu s paní učitelkou Mrtkovou a hodinu přírodopisu s paní učitelkou Žákovou, taky jsme ochudili místní třešni o plody. Pak jsme se jen mohli těšit na dalších námahy plných 25 říčních kilometrů.

Druhý den jsme se stavili na výborný oběd v kempu U Vikinga a s plnými břichy pluli dál do Českého Krumlova. V Krumlově jsme si ulovili nejlepší místa v plném kempu a těšili se na další den na lodích. Třetí den jsme se ze stanů do lodí dostali kolem 11. hodiny dopolední a na oběd jsme se měli stavit v půlce cesty, ale nešla jim elektrika a jediné, co měli, byla fazolová polévka, ne děkujeme. O pár kilometrů dál se naštěstí nacházelo občerstvení s Milanovými pšeničnými plackami, záchrana. Byly vážně skvělé.

Odpoledne jsme se dostali do kempu Dívčí kámen. Paní učitelky nás upozornily, že se tam nic moc nenachází, ale suché záchody a dvě zásuvky pro celý kemp jsme nečekali. Kávu tam měli ale skvělou a  jídlo také. Poslední den jsme v Boršově odevzdali vybavení. Vlakem jsme se vydali na cestu zpět. Za celé 4 dny jsme překonali cca 70 říčních kilometrů. Projekt jsme si však moc užili a děkujeme za tuto zkušenost (několik převrácených lodí a skákání pro věci vypadlé z lodí a raftů si nikdo pamatovat nebude).

Kristýna Mertová, 1.A

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)