Andere Länder – andere Sitten?

ein interkultureller Austausch der Traditionen im Programm Erasmus+
Andere Länder – andere Sitten?

Logo Erasmus+

V předvánočním čase měla být řada našich studentů v Německu na výměnném pobytu ve městě Werden. Kvůli koronaviru a špatné epidemické situaci v Německu, nám návštěvu u našich nových přátel musely nahradit online schůzky a vytváření projektů ve virtuálním prostředí.

Na počátku týdne se naše skupina sešla v učebně, kde jsme měli možnost poprvé spatřit naše zahraniční partnery „naživo“. Ačkoliv jsme s nimi již nějakou dobu komunikovali přes sociální sítě, s napětím jsme se těšili na osobní setkání. Dvě schůzky byly společné a jedna pouze s určenými partnery. Němečtí studenti si pro nás připravili německou písničku, kterou přeložili i do češtiny. My jsme pro ně měli připravené prezentace o nás, našich významných dnech a státních svátcích a o typicky českých vlastnostech i tradicích.

Díky online setkáním jsme se s našimi partnery lépe poznali a nyní se již těšíme, že před velikonočními svátky nás navštíví v České republice a v našich domovech spolu strávíme společný čas a poznají naše rodiny, kamarády a zvyky. Poté bychom měli i my navštívit jejich rodiny a školu.
Celý projekt doposud provází veselá nálada, chuť vzájemného poznávání našich kultur a to vše za velké podpory našich profesorů Mgr. Tomáše Scholze a Mgr. Pavla Pokorného.

Fotky je možno zhlédnout na facebooku školy nebo v galerii na stránkách školy: https://gymnaziumchotebor.rajce.idnes.cz/Traditionen_-_Projekt_Erasmus/

Kateřina Běloušková, kvarta

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)