Animační workshop v pražské Aeroškole v rámci projektu Post Bellum, Příběhy našich sousedů

Dne 16. prosince 2022 jsme se my, tým z kvarty – Pavla Špitálníková, Josefína Lukesová, Pavlína Součková, Jan Formánek a Daniel Korynta s doprovodem paní profesorky Pavlíčkové – vypravili v rámci projektu Příběhy našich sousedů do Prahy. Cílem byl workshop, kde jsme se měli naučit, jak správně vytvářet animace. 

Vyrazili jsme časně ráno o půl sedmé z Chotěboře. Od rána nás však provázely problémy. Dvě studentky zaspaly a jen jedna stihla vlak dohnat. Bohužel se nedalo nic dělat a my jeli dál. A tak místo pěti studentů jeli čtyři.

Do Prahy jsme dorazili po deváté hodině a poté jsme se tramvají přesunuli na místo konání workshopu. V Aeroškole, do které jsme byli pozváni, nás přivítal pan Topinka. Ten nám později vysvětloval i předváděl, jak by správná animace měla vypadat. Spolu s námi se workshopu zúčastnila i jiná škola, místní z Prahy, a také koordinátorka z Post Bellum.

Workshop trval tři hodiny a my se o animacích dozvěděli spoustu nových informací. Nanečisto jsme si vyzkoušeli pracovat na animačním pracovišti. Holky vytvořily animaci, v níž plavou rybky složené ze škeblí v moři. My kluci jsme vytvořili film, v němž letí dva létající talíře nad horami, jeden rychleji, druhý pomaleji.

Pan Topinka nám během workshopu zadal úkoly, které musíme do příští návštěvy splnit. Především musíme vypracovat storyboard, přesný plán obrázků, mluveného slova i hudby k našemu krátkému pětiminutovému filmu o rozhovoru s pamětnicí paní Jančovou s přesností na sekundy. Dále musíme namalovat obrázky ve velikosti A3, postavy a předměty, se kterými se bude hýbat, připravit fotografie, vystříhat vhodné části z rozhovoru s paní Jančovou, napsat a namluvit komentář vypravěče.

 Po vyčerpávajícím výkladu pana Topinky a práci na animacích následovala zasloužená návštěva obchodního centra Palladium, která zahrnovala oběd, ale i vánoční nákupy. Ve čtyři hodiny odpoledne už jsme ovšem čekali na nádraží na náš vlak. Měl, jak už to u Českých drah občas bývá, značné zpoždění. Nakonec však přijel a my mohli bezpečně opustit Prahu. Kvůli zpoždění jsme bohužel nestihli vlak z Havlíčkova Brodu, a tak jsme museli jet dalším. Nakonec jsme se ale přece dostali v půl osmé večer zpět domů. Nám všem se tato akce velice líbila a už se těšíme na další cestu do Prahy, která nás v zatím neznámém termínu čeká.

Za tým projektu

Daniel Korynta

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)