Beseda s panem Mgr. A. Křoustkem z Bílého kruhu bezpečí

V úterý 12. 10. 2021 se k nám přijel podívat pan Mgr. Antonín Křoustek z Bílého kruhu bezpečí z Jihlavy. Jedná se o organizaci, která pomáhá obětem domácího násilí a trestných činů. Program je součástí prevence sociálně patologických jevů a zúčastnila se ho kromě naší septimy také 3. A. Beseda byla velice zajímavá a poučná.

Pan Křoustek je bývalý policista a vysvětlil nám problematiku, kterou se zabývá v poradně v Jihlavě. Dlouhou dobu se věnoval zvláště zranitelným obětem, poskytoval jim poradenství, doprovázel je k výslechům, k soudu. Prezentaci doplňoval o zajímavé životní zkušenosti a případy, a tak jsme se dokázali do obětí násilných činů lépe vcítit. Všechny příhody měly silný příběh, ale pan Křoustek dokázal i zavtipkovat, a tak vytvořil příjemnou atmosféru i při probírání tak silného tématu.

Představení problematiky však nebylo to jediné, čím nás chtěl obohatit, dva z nás si vyzkoušeli pomocí scének, jaké je to v takovém vztahu žít, a pak jsme byli obeznámeni s tím, jak toto chování včas odhalit.

Co se mi na celé přednášce líbilo nejvíce, byly rady, jak pomoci člověku, který s podobnými problémy v domácnosti zápolí. Je prý důležité ho vyslechnout a popřípadě ho rovnou poslat do poradny, třeba právě k panu Křoustkovi do Jihlavy.

Barbora Střípková, septima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)