Bystré hlavy 2022 a náš gymnazista ve finále

Soutěž „Bystré hlavy“ je určena zájemcům od 15ti do 18ti let. V letošním roce se konal již 12. ročník této soutěže pod záštitou Goethe-Institutu v Praze.
Bystré hlavy 2022 a náš gymnazista ve finále

Soutěž orientovaná na přírodní vědy, techniku a Německo začala 1. listopadu 2021, kdy bylo možné přihlašovat a dokončovat své započaté „projekty“. Uzávěrka přihlášek byla 7. března 2022. Poté byly projekty z oborů chemie, fyziky, biologie, matematiky a informatiky posuzovány porotou složenou z vědců, učitelů a zástupců výzkumných ústavů a Goethe-Institutu. Porota posuzovala stanovení cíle, srozumitelnost popisu, míru samostatné práce soutěžícího, aktuálnost tématu, zdůvodnění hypotéz(y), použité metody a originalitu.

Z přihlášených projektů bylo v letošním roce vybráno celkem 12 nejzajímavějších prací, které postoupily do celorepublikového finále konaného 21. dubna 2022 na Goethe-Institutu v Praze. V této silné konkurenci bylo velkým překvapením, když byl vybrán i náš student Tomáš Scholz ze třídy sexty se svým projektem „Autíčko na dálkové ovládání“. Ve finálovém kole, ve kterém byla výhrou již samotná účast, se hodnotila prezentace účastníka a její výstavba, srozumitelnost, odborné znalosti, ústní projev a reagování na otázky. Hlavní cenou pro dva nejlepší finalisty byl třítýdenní jazykový pobyt v Německu, pro ostatní účastníky zajímavé ceny a pro všechny zúčastněné nezapomenutelné zážitky z prezentací kolegů, ukázkových a mnohdy vtipných pokusů a technických zajímavostí porotců, hodina německého jazyka a velmi cenná zkušenost.

Bystré hlavy 2022

Děkujeme studentovi Tomáši Scholzovi za skvělou reprezentaci naší školy a srdečně mu gratulujeme ke skvělému dosaženému výsledku! Děkujeme i firmě B:TECH, a.s. v Havlíčkově Brodě za skvělý elektrotechnický kroužek, který nabízí všem zájemcům o techniku a robotizaci a našemu studentovi dal dobrý základ.
  

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)