Celostátní konference Rady mladších v Praze

4.12. 2024 jsme měli úžasnou možnost zúčastnit se celostátního finále konference Rady mladších, která se konala Magistrátu hl. města Prahy. A musíme říct, že to bylo velmi zajímavé! Organizátorem byla nezisková společnost Dělej co tě baví.

Sraz byl v brzkých ranních hodinách na vlakovém nádražní v Golčově Jeníkově, odkud jsme my (studentky) s paní profesorkou Chalupovou vyrazily. Před desátou jsme byly na magistrátu, kde už bylo vše připraveno. Čekaly nás přednášky/prezentace a různé debaty studentů ze všech krajů, týkající se psychického zdraví, AI, kyberšikany a témat s tím spojených.

Hned mezi prvními jsme si poslechli studentky chotěbořského gymnázia  Terezu Vodrážkovou, Vendulu Pekařovou a Janu Volákovou, které byly vybrány z krajského kola v Jihlavě a měly možnost svůj projekt Nalaď si čakry představit i zde!  Holky se teď nejvíce věnují instagramovému profilu a přednáškám nejenom pro studenty, ale i učitele. Předávají zkušenosti, rady, tipy, výsledky jejich dotazníkového šetření. Člověk se na ně může obrátit, kdykoliv má nějaký problém, ať už psychický nebo fyzický. Jasně jsme viděli, že naše studentky byly jediné, které nejenom mluví, ale také konají, a proto mají náš obdiv a velikou podporu.

Studenti z jiných škol s námi sdíleli své, často dojemné, zkušenosti. Dále jsme se věnovali problematice umělé inteligence. Z jednotlivých příspěvků vyplývalo, že bychom se tohoto fenoménu neměli bát.  Stačí se naučit technologii využívat ve svůj prospěch. Dokonce jsme stihli prodiskutovat i politiku. Mezi zajímavé příspěvky patřily také přednášky o ochraně soukromí a fake informacích. Stojí za to popřemýšlet, co na internet přidáváte! Mezi tématy jsme debatovali s různými odborníky a politiky. 

Organizátoři se o nás starali velice dobře, po celou dobu jsme si mohli dojít pro občerstvení a ani oběd nechyběl! Celkově to byla úžasná zkušenost. Cítíme se naplněni novými znalostmi, inspirací a motivací, abychom se stali více aktivními členy naší komunity a přispěli k lepšímu prostředí nejenom na školách. 

Na závěr mi dovolte citovat myšlenku jedné z přednášejících:
Když vyfotíte špatně oblohu, také neřeknete, že je ta obloha ošklivá, ale pouze se nepovedla fotografie, fotoaparát nezvládl zachytit tu krásu.
To samé si říkejte i o sobě. Když vás někdo vyfotí, anebo vy sami se vyfotíte a fotografie se vám nelíbí, nikdy si neříkejte, že vypadáte ošklivě. To ten fotoaparát nezvládl zachytit vaši krásu!

Gabriela Marková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)