Den otevřených dveří na Gymnáziu Chotěboř

Ve středu 22. 11. se pro širokou veřejnost otevřely dveře chotěbořského gymnázia. Učitelé a studenti přivítali především žáky pátých a devátých ročníků. Gymnázium bude v příštím školním roce otevírat jednu třídu osmiletého a jednu třídu čtyřletého oboru.
Den otevřených dveří na Gymnáziu Chotěboř

Po uvítání a poskytnutí základních informací si hosté prohlédli celou školu. V laboratořích chemie a fyziky viděli zajímavé pokusy, v informatice řešili hlavolamy na počítači. V učebnách anglického a německého jazyka se dozvěděli spoustu podnětných informací o studiu a možnostech výjezdu do zahraničí v rámci projektové výuky. V učebně biologie se hosté dozvěděli o širokém poli působnosti Ekoklubu, ve kterém působí naši studenti. V průběhu celého školního roku se starají mj. o Geopark a Ukázkovou přírodní zahradu. V programu nemohla chybět prohlídka tělovýchovného areálu a na závěr si hosté vyslechli od samotných studentů informace o činnosti školní skupiny Amnesty International. Obě tyto studentské aktivity pomohly získat naší škole tituly Ekoškola, Světová škola a Fairtraidová škola.

Uchazeči o studium na Gymnáziu Chotěboř budou mít další příležitost navštívit naši školu v únoru a březnu. Budeme totiž pořádat přípravné kurzy, které by budoucím studentům měly usnadnit zvládnutí přijímacích zkoušek. Tyto kurzy začínají ve středu 7. 2. 2024, a pak pokračují každou středu až do 20. 3. 2024. Jsou zdarma a pro budoucí uchazeče jsou samozřejmě nepovinné. Na první setkání ve středu 7. 2. 2024 jsou zváni i rodiče uchazečů o studium. V letošním školním roce budou platit nová pravidla pro přijímací zkoušky a škola chce rodičům a žákům poskytnout podrobné informace těsně před podáváním přihlášek na střední školy.  

Mgr. Michal Jakeš
 zástupce ředitele 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)