Divadelní festival v němčině se konal – interaktivně, live a online! A studenti Gymnázia Chotěboř se zúčastnili!

Výlet do německého Bautzenu (Budyšína) s návštěvou divadelní hry v němčině se stal pro studenty Gymnázia Chotěboř již tradicí. Plánovaný byl i na letošní září, pandemie koronaviru nám ale divadla uzavřela.

Velmi rádi jsme proto přijali nabídku Goethe Institutu Pardubice a online se zúčastnili německého divadelního festivalu.

Naši studenti si vybrali představení „Voll vernetzt!“ mnichovského divadelního souboru Galli – Theater, který sice také do Pardubic přijet nemohl, ale místo toho hrál v domovském divadle v Mnichově. Představení bylo přenášeno živě prostřednictvím videokonference. Naše hra, stejně jako všechny ostatní, byla interaktivní: během představení se herci obraceli na diváky, kteří pak reagovali v chatu. I naši studenti tak měli vliv na to, jak se bude děj hry dále odehrávat.

V pohodlí svých domovů jsme tak v této divadelní hře sledovali osud hlavního hrdiny, chlapce, který je závislý na počítači, celé dny chatuje a hry hraje při každé příležitosti. Jednoho dne však vládu na ním převezme počítač a chlapce ovládá. Pouze s pomocí svého vnitřního hlasu, jedné kamarádky, a hlavně osobnímu setkání s ní se mu nakonec podaří odpojit se: GAME OVER!  

Jednodušší a pomalejší jazyk, aktuální téma, spád a interaktivita hry „Voll vernetzt!“ byly zárukou úspěchu a divadlo se nám velmi líbilo, což studenti vyjádřili i v závěrečném chatu s herci a Goethe Institutem, kdy oběma institucím vyjádřili srdečné poděkování za tuto mimořádnou akci.

Německý divadelní festival se v pardubickém Goethe Institutu koná pravidelně na podzim již od roku 2004. Navštěvují ho především školy, ale je přístupný a otevřený všem, kdo se zajímají o němčinu. Profesionální divadelní soubory z Německa prezentují své nejaktuálnější hry a zapojují do nich často i publikum. Cílem tohoto přístupu je posílit jazykové sebevědomí žáků a motivovat je k praktickému použití svých znalostí němčiny. Pro mnohé žáky je to první příležitost slyšet živou mluvenou němčinu.

Mgr. Pavel Pokorný

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)