Divadlo v anglickém jazyce

V pátek dne 26. listopadu 2021 studenti Gymnázia Chotěboř jeli na divadelní představení v angličtině The Stand In (Záskok) do Žižkovského divadla Járy Cimrmana v Praze.

Výlet jsme zahájili prohlídkou pražských památek. Průvodkyně nás zavedly na Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a do katedrály sv. Víta. Ukázaly nám také Prašnou bránu, Městskou knihovnu a rodný dům Jana Nerudy. Ke každé z památek nám řekly nové zajímavé informace. Prohlídku jsme ukončili na Náměstí Republiky, kde byl rozchod.

Po rozchodu jsme tramvají dojeli k Žižkovskému divadlu, kde se konalo divadelní představení. Jednalo se o hru Záskok od autorů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka v podání anglických profesionálních herců žijících v Čechách. Po celou dobu představení byly k dispozici titulky v angličtině pro lepší porozumění.

Hra se skládá ze tří částí: odborného semináře, předehry a samotné hry Vlasta. Představení Vlasta pojednává o dívce Vlastě, která má zdědit značný majetek po své matce. Točí se kolem ní dva nápadníci, Bárta a šikovatel Vogeltanz. Nakonec se zjistí, že Vlasta je muž. Celá hra byla vtipně pojata, takže se bylo čemu zasmát.

Výlet do Prahy jsme si jistě všichni užili. Doufáme, že v dalších letech budeme mít opět možnost jet na divadelní představení v anglickém jazyce.

 Simona Málková, Veronika Kopecká 2. A

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)