Do Belgie s dTestem

Někteří z vás si možná ještě vzpomenou na článek na našich školních facebookových stránkách, ve kterém se psalo, že trojice našich studentů vyhrála v soutěži o nejlepší vzorové číslo spotřebitelského časopisu pro mládež zájezd do Bruselu.
Do Belgie s dTestem
V neděli 17.9. večer jsme my tři, tedy Adéla, Kateřina a Jakub, pod bedlivým pedagogickým dozorem Mgr. Romana Kubáta, v Praze nastoupili do autobusu a vyrazili do Belgie. Po probdělé noci jsme vystoupili v Gentu. Pokud jste tam ještě nebyli, tak Gent je krásné město s historickým centrem a s jednou z nejlepších univerzit v EU.

Po důkladné prohlídce místních zajímavostí jsme pokračovali dále do Bruselu. Ještě než jsme se ubytovali v hotelu, tak jsme navštívili Atomium. Zblízka je ještě větší než na fotkách, z horní koule je velkolepý výhled a v každé další zrovna přístupné kouli je vždy nějaké překvapení.

Kousek od hotelu se nacházel zámek Laeken, soukromé sídlo belgické královské rodiny, ale pěší cestu k němu absolvovali jen ti úplně nejnadšenější monarchisté mezi námi (zámek je veřejnosti nepřístupný).

Druhý den jsme naším autobusem dojeli k sídlu Evropského parlamentu, tam se nejprve naobědvali v parlamentní jídelně, a poté se setkali s europoslancem za Pirátskou stranu Marcelem Kolajou. Jeho práce je určitě velmi zajímavá a beseda s ním byla pro nás přínosná.

Navštívili jsme ještě velký jednací sál a přilehlé Parlamentarium, což je zajímavá interaktivní výstava o minulosti a současnosti EU, a potom jsme si  prohlédli centrum Bruselu. Ano, čůrajícího chlapečka i čůrající holčičku jsme viděli, a kromě toho i Grande-Place, Cathédrale Saints-Michel-et-Gudule a spoustu dalších zajímavých věcí.

Večeře v restauraci Drug Opera byla vynikající, skoro všechny mušle v kastrolech byly otevřené (tedy čerstvé) a hranolky křupaly.

Na zpáteční cestě jsme se stavily na několik hodin v Antverpách. Zde jsme si prohlédli historické centrum a nakoupili dárky. Nakonec se nám i podařilo odtrhnout náš dozor od zírání  na nádherné Rubensovovy triptychy v tamní katedrále Onze-Lieve-Vrouwekathedraal, takže jsme stihly odjezd autobusu a nemuselo se na nás čekat.
 
Přes trochu únavné cestování autobusem to byla velmi vydařená akce a skoro všichni jsme se shodli na tom, že do Belgie se určitě ještě někdy vrátíme.
 
Z Belgie redakce časopisu Ve fázi vývoje
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)