Do krajského kola dějepisné olympiády se probojovali dva zástupci naší školy, jeden z nižšího a jeden z vyššího gymnázia

Dne 18. ledna 2021 organizovalo havlíčkobrodské AZ centrum okresní kolo dějepisné olympiády. Letos poprvé probíhala soutěž online v kategorii pro druhý stupeň základních škol i pro střední školy. Naše gymnázium reprezentovalo šest studentů, tři z nižšího a tři z vyššího stupně studia.

 Zástupci naší školy se v tvrdé konkurenci neztratili. Marek Pavlíček z kvarty vybojoval první místo a postupuje do krajského kola. Jiří Němec také z kvarty získal bronzovou medaili, na postup to bohužel nestačilo. Viola Ruby Pejřimovská z tercie se umístila na pěkném 6. místě.

Ani starší nezůstali pozadu. Tereza Nesládková ze septimy získala 1. místo s postupem do krajského kola, Nicole Sturgis ze sexty skončila druhá a Klára Jana Furchová z 3. A třetí.

Název letošního ročníku je Labyrintem barokního světa, jedná se o události v rozmezí let 1556–1781. Kromě barokní kultury, náboženství, hospodářství a všedního dne se soutěž zabývá habsburskými panovníky v českých zemích v době předbělohorské, pobělohorské, Marií Terezií a Josefem II. Do soutěže jsou zařazeny otázky zabývající se interpretací historických textů, obrázků a fotografií, prací s mapou.

Postupující čeká další tvrdá práce, do krajského kola je třeba nastudovat nové materiály. Jde o odbornou literaturu, ale i o autentické historické texty, jako je např. Majestát Rudolfa II. nebo Toleranční patent Josefa II.

Všem zúčastněným žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy, blahopřeji jim k dosaženým výsledkům a postupujícím, Terce a Markovi, přeji hodně sil při studiu odborné literatury a mnoho úspěchů v krajském kole.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)