Exkurze 1.A a 2.A – Týden Kraje Vysočina

Když jsme všichni ráno 29.9. vstali z postelí, už jsme se těšili na krásný výlet do okolí Žďáru nad Sázavou, kam jsme jeli společně se třídou 2.A.
Exkurze 1.A a 2.A – Týden Kraje Vysočina

Sešli jsme se v pátek ráno u chotěbořského kina, odkud jsme se zájezdovým autobusem vydali do Šlakhamru u Žďáru nad Sázavou.

Ve Šlakhamru jsme se rozdělili na dvě skupiny  - 1.A s třídním učitelem Mgr. Pavlem Pokorným a 2.A s třídním učitelem Mgr. Tomášem Scholzem a Mgr. Lucií Dostálkovou. My jakožto 1.A jsme se nejprve vydali přes historické hranice Čech a Moravy na nedaleký kopec Peperek. Na kopci jsme si poslechli krásnou a zároveň velmi smutnou pověst o obříkovi Peperkovi. Sešli jsme zpět k soše Mamuta, kde jsme se vyměnili. Ve Šlakhamru jsme měli prohlídku toho, jak se kdysi zpracovávalo a těžilo železo. Po prohlídce jsme se vypravili k dalšímu cíli naší exkurze – Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou.

Zde jsme nejprve prošli naučnou stezku kolem Konventského rybníka a poté vystoupili na Zelenou horu, kde na nás čekala krásná prohlídka poutního kostela sv. Jana Nepomuckého. Po prohlídce jsme sešli dolů pod Zelenou horu a navštívili Muzeum nové generace.

Byl to krásný výlet a všichni jsme si ho moc užili. 


Anna Finsterlová 1.A
další foto ve fotogalerii

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)