Exkurze třídy 1.A do Brna

Dne 15.3. 2024 jsme se my, třída 1.A, vydala na exkurzi do Brna za doprovodu třídního učitele pana Pokorného a pana profesora Pátka.
Exkurze třídy 1.A do Brna

Všichni jsme se sešli v Havlíčkově Brodě, kde jsme nasedli do rychlíku a naše cesta mohla započít. V Křižanově se kvůli výluce celá třída musela odebrat do autobusů, které nás dovezly do centra Brna. Poté jsme se vydali na hrad Špilberk. Kopec k hradu dal většině třídy do jisté míry zabrat.

Uvnitř na nás již čekal pan průvodce, který nás provedl kolem hradu. V hradním příkopu je umístěna výstava 60 bezhlavých psů pod názvem Armáda, jež sem byla umístěna k narozeninám sochaře Jana Hendrycha. Průvodce nás zavedl do špilberských kasemat, které zde byly vystavěny již v roce 1742 plukovníkem Rochepinem. K vidění toho bylo spoustu, například věznice, kuchyň, mučidla nebo stará telefonní ústředna, která měla sloužit za druhé světové války Němcům.

Kolem 11. hodiny jsme se přesunuli do vědeckého centra VIDA!, kde pro nás byla připravena únikovka. Jednalo se o únik z Matrixu. Rozluštěním šifer jsme dostali smysluplná česká slova, jež nám dala po zadání do kolonky v odkazu kód k dalším šifrám. Po uniknutí jsme měli dost času na to, projít si celý vědecký park, ale i centrum Brna.

V 16 hodin jsme se sešli u hlavního nádraží, odkud nás odvezly autobusy zpět do Křižanova a dál nám jel opět rychlík do Havlíčkova Brodu a zde jsme přestoupili na vlak do Chotěboře. Celý výlet jsme si moc užili.

Kristýna Mertová, 1.A

fotografie z exkurze: 
https://www.rajce.idnes.cz/gymnaziumchotebor/album/exkurze-1-a-spilberk-a-vida

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)