Exkurze třídy kvinta

V pátek 12.4. jela třída kvinta doplněná studenty z jiných ročníků pod dozorem paní profesorky Mgr. Lenky Bártové a paní profesorky Mgr. Hany Mulfingerové na doplňkovou exkurzi k hodinám českého jazyka a literatury, dějepisu a výtvarné výchovy.
Exkurze třídy kvinta

 Hned ráno jsme měli namířeno do Muzea loutkářských kultur Chrudim. Jak už sám název napovídá, poznali jsme různé druhy loutek, také jejich historii a pro zájemce tu je i menší rozhledna ve věži.

Z Chrudimi jsme pokračovali do Pardubic. Zde jsme měli trochu času prohlédnout si město. Hlavní důvod, proč jsme se tu zastavili, byl ale Zámek Pardubice, který mapuje rod Pernštejnů a jejich pobyt v Čechách a na Moravě. Mohli jsme vidět zajímavé nástěnné malby, model Pardubic z doby Pernštejnů, také krásnou zahradu a okolí zámku.

Zámek Pardubice

Z Pardubic jsme pokračovali až do Hradce Králové, kde byl cíl naší cesty. Čekalo na nás Klicperovo divadlo a hra Zbabělci. Zájemci se před tím mohli stavit i v Muzeu moderního umění. Představení pojednávalo o příhodách Dannyho Smiřického, jeho pocitů z konce druhé světové války a z osvobození Československa. Doprovázeno bylo krásnou jazzovou hudbou. 

Domů jsme přijeli pozdě večer, unavení, plní dojmů, ale exkurzi jsme si všichni užili. 

Nela Krejčíková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)