Gymnáziu Chotěboř se stále pyšní mezinárodním titulem Ekoškola!

Dne 13. 6. 2024 jsme vyrazili společně s naší paní profesorkou Mgr. Evou Jirsovou do Prahy na předání prestižního mezinárodního titulu Ekoškola. Poprvé Gymnázium Chotěboř tento titul získalo v roce 2013 a letos se nám ho již popáté podařilo obhájit.

Mezinárodní program Ekoškola je fenoménem udržitelnosti a zodpovědného přístupu k životnímu prostředí, který má v České republice obrovský vliv. Program se zaměřuje na vedení dětí a učitelů k udržitelnějšímu způsobu života a tím jim umožňuje aktivně a samostatně zlepšovat prostředí, ve kterém žijí. Tento program je největší svého druhu v zemi a jeho účinky jsou neocenitelné. Po celém světě je do programu zapojeno 93 zemí a v naší republice již více než 400 škol. Projekt existuje již 30 let.

Ráno jsme nasedli na vlak a zamířili směr Praha. Od vlakového nádraží jsme se přes Václavské náměstí přesunuli až na Staroměstskou radnici, kde se slavnostní předání konalo. Celý ceremoniál probíhal v Brožíkově sále a společně s ostatními školami jsme obdrželi mnoho krásných dárečků a čestný certifikát o udělení titulu. V rámci programu se nám naskytla příležitost navštívit ochoz na věži radnice a pokochat se nádherným výhledem na centrum našeho hlavního města.

Tímto bych chtěla poděkovat všem členům našeho Ekotýmu za práci, kterou ve svém volném čase děláme, a taktéž naší škole, která nám poskytuje takovéto možnosti. 

Za Ekotým Gymnázia Chotěboř Natálie Krédlová, septima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)