Gymnázium Chotěboř opět v národním kole Zlatého listu

Letošní národní kolo přírodovědné soutěže Zlatý list se konalo v rekreačním středisku Lites poblíž Mnichova Hradiště 20. – 25. 2022. Do nejvyššího kola se podařilo probojovat z krajské úrovně jak Primátům v mladší kategorii, tak Bludišťákům v kategorii starší.

Od úterý do čtvrtka si pro nás organizátoři připravili mnoho zajímavých exkurzí. Pronikli jsme do hlubin zvířecího těla, do ornitologie, do lišejníkové symbiózy. Zúčastnili jsme se exkurze sběratelé kostí, výletu za sopkami a dalších. Akce vyvrcholila obhajobou celoroční práce pro přírodu a soutěžní stezkou všech týmů. V naší mladší kategorii se zúčastnilo 12 týmů, ve starší 14 týmů z celé České republiky. Byly pro nás připraveny otázky ze všech okruhů přírodních věd a při řešení jsme využívali naše znalosti ze školy i z exkurzí.

Primáti obsadili krásné 4. místo a Bludišťáci 8. místo. Nevyhráli jsme v soutěži, ale naučili jsme se spoustu nového a tak třeba za rok o nějaký stupínek postoupíme!

Eliška Petrusová z týmu Primáti

Všem studentům velké poděkování a pečlivou přípravu na soutěž, celoroční práci pro přírodu a skvělou reprezentaci školy, města i kraje.

Mgr. Eva Jirsová, koordinátorka EVVO

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)