Gymnázium Chotěboř se zapojilo do akce „72 HODIN PRO PŘÍRODU“

Více než padesátka našich studentů, učitelů a absolventů se v sobotu 14. října vydala na pomoc životnímu prostředí v okolí našeho města v rámci celorepublikové akce 72 hodin pro přírodu, do které se každoročně Gymnázium Chotěboř zapojuje.

Sešli jsme se v osm hodin ráno a rozdělili se do menších skupin, jež se vypravily na cestu do těchto lokalit: Koukalky, Svatá Anna, „Serpentýny“, Břevnická přehrada a Tůně u Chotěboře. Sobotní dopoledne jsme tedy strávili na příjemné procházce, obklopeni čerstvým vzduchem a usměvavými tvářemi.

Jedna skupina zůstala přímo ve škole, kde pracovala v přírodní zahradě a kolem školy a vše je již přichystáno na příchod zimy.

Nakonec jsme moc odpadků nenalezli, což je dobře a přeci jen je vidět, že uvědomělých lidí přibývá! Rozhodně bychom se ale o naše okolí neměli přestat starat. Nejvíce odpadků tradičně nasbírala skupina, která prošla příkopy kolem hlavní silnice z Bílku do Chotěboře. Uvědomění některých řidičů je stále velmi nízké…

Děkujeme organizátorům této události a také našim učitelům, protože jsme moc rádi, že jsme se mohli zapojit. Teď už můžeme do postýlek ulehnout s dobrým pocitem na srdci a o něco čistší Chotěboří.

Sofie Krátká a Lucie Štěpánková ze 2.A

JDEME NA TO!

Jdeme na to!

 

Část našich "úlovků"

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)