Hry a aplikace k poznání historie

Dne 22. 4. 2022 k nám, do třídy 1. A, na hodinu dějepisu zavítal pan Mgr. Ondřej Neubauer, historik 19. a 20. století z muzea v Havlíčkově Brodě. 

Pan Neubauer si pro nás připravil program o hrách, pomocí kterých můžeme nahlédnout do historie poněkud zábavnější formou. Nejednalo se jen o hry z války, kde musíte zneškodnit nepřítele. Naopak, hry se týkaly různých historických období, např. Kingdom Come Deliverance, kde je děj zasazený do 14. stol. v Čechách, do doby vlády Karla IV. Dále jsme se seznámili s hrou Atentát 1942, zde už z názvu vyplývá, že jde o období heydrichiády během 2. světové války. Hra je založena na filmových rozhovorech, interaktivních komiksech a autentických záběrech.

Neměli bychom opomenout internetovou stánku Krev legionářů, pomocí které můžeme zjistit spoustu informací o legionářích z našeho okolí nebo odkudkoliv chceme a vyhledávat svoje předky působící v legiích.

Nakonec jsme si i my sami zkusili takovou hru zahrát, konkrétně hru 1989: Akce Svoboda, ve které jsme plnili různé úkoly a dozvídali se spoustu nových informací pomocí informačních karet nebo videozáznamů z té doby.

Přednáška byla zajímavá, dozvěděli jsme o několika možnostech, jak se lze i jinak vzdělávat o naší historii, což si myslím, že spousta z nás ocení.                 

Vanesa Francouzová, 1. A

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)