Hurá na Slovensko!

Tak, jak už to každým rokem na našem gymnáziu bývá, školní rok jsme ukončili zajímavými projekty. Jedna parta vyjela prozkoumat něco z pokladů našeho nejbližšího souseda, vyrazili jsme na Slovensko.

Vyrazili jsme v pět hodin ráno z Chotěboře a po příjezdu nás čekala dvou hodinová projížďka lodí po Dunaji. Po řece jsme se dostali až na památný Děvín, kde nás paní průvodkyně provedla touto gotickou zříceninou hradu. Hrad byl vystaven na překrásném místě nad soutokem Dunaje a Moravy. V podvečer nás ještě čekala prohlídka mostu Slovenského národního povstání, na jehož vrcholu se nachází vyhlídková plošina UFO, z níž jsme si mohli prohlédnout celou Bratislavu. Po náročném dni jsme dorazili do Šamorýna, kde jsme byli po celé tři dny ubytovaní a po výborné večeři hurá do postele.

Druhý den po snídani jsme se vydali na túru po zajímavých lokalitách Malých Karpat. Jedna ze zastávek byl i hrad Červený Kameň, ve kterém jsme se seznámili s vývojem bytové kultury na Slovensku. Na výletě jsme taktéž museli odpočívat, a proto jsme po zbytek dne relaxovali v Aquaparku Senec. No a již tu máme poslední den, který začal prohlídkou Bratislavského hradu. Procházka uličkami Starého města, návštěva Katedrály svatého Martina a Modrého kostela taktéž nesměla chybět. Projekt jsme zakončili návštěvou bratislavské ZOO. Poté už jen cesta zpět.

Myslím si, že jsme si všechny tři dny náramně užili. Program byl rozmanitý a ukázal nám mnoho stránek Bratislavy a okolí. Chtěla bych mockrát poděkovat našemu skvělému řidiči a hlavně paním profesorkám, které celý výlet vymyslely a zorganizovaly. 

Za spokojené studenty Natálie Krédlová, septima Gymnázia Chotěboř

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)