Jak se nám letos dařilo v biologických soutěžích?

I letos se studenti napříč ročníky vrhli do soutěží z biologie, ekologie i geologie. Soutěže, to je zejména spousta práce navíc, spousta volného času a vynaložené energie. Proto, a to i bez ohledu na výsledek, je nutno tyto studenty chválit a nadále motivovat.

Na podzim vždy zahajujeme krajským kolem Ekologické olympiády, kdy se letos v třídenním klání na téma „Klima“ naše trojice studentů (Jirka Němec, Natka Krédlová a Karel Jelínek) umístila na druhém místě.

V soutěži Zlatý list se v krajském kole oba týmy, mladší z primy a starší z tercie, musely spokojit s medailí bramborovou.

Přes zimu probíhají na našem gymnáziu školní kola Biologické olympiády a zde největšího úspěchu dosáhl opět Jirka Němec v nejstarší kategorii, kde se mu podařilo získat šesté místo v kraji. Naopak v nejmladší kategorii byl Honzík Kohutka ze sekundy v okrese první a v kraji třetí.  Eliška Petrusová ze třetího místa v okrese postoupila také do kraje.

Tradičně úspěšná je Geologická olympiáda, kde v krajské kole Natka Krédlová obsadila třetí místo a Jirka Němec postupové místo druhé. Proto nás mohl reprezentovat i v kole národním.

Úspěšnou soutěží bývá i  YPEF – Mladí lidé v evropských lesích, kde se nám podařilo ve starší kategorii zvítězit v oblastním kole, ale v Brně už se nám další postup nezdařil.

Také v soutěži SOČ - Středoškolská odborná činnost jsme se v krajském kole rozhodně neztratili! Jirka Němec a Natka Krédlová ze septimy s prací Kontaminace půd těžkými kovy po historické těžbě a zpracování stříbra vybojovali krásné druhé místo a práce studentek Anny Lefflerové a Moniky Válkové ze 3.A Kaštanovník setý (Castanea sativa Mill.) byla prací vítěznou a ještě dívky čeká celostátní klání!

Všem studentům patří velké díky za skvělou reprezentaci školy a ať vás stále baví získávat nové znalosti a dovednosti o přírodě! Určitě to stojí za to!

Mgr. Eva Jirsová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)