Komunita L´ Arche Benediktus na Gymnáziu Chotěboř

V pátek 20. 1. 2023 nás na semináři Společenských věd navštívila milá skupinka pracovníků a klientů z komunity L´Arche Benediktus.

Postupně jsme se dozvěděli všechny důležité informace týkající se chodu komunity. Ve vzájemném společenství zde žijí a pracují lidé s mentálním postižením, ale i bez něj. Jejich činnost se zaměřuje na poskytování sociálních služeb (centrum denních služeb, sociálně terapeutické dílny, chráněné bydlení), vytváření chráněných pracovních míst (dílna keramická, dílna údržbová, dílna přírodních produktů) a obnovu místního kulturního a duchovního dědictví ( akce pro veřejnost, ukázky řemeslné výroby, rekonstrukce historických budov a jejich zabydlování).

Hlavními hvězdami celé návštěvy byli hned od začátku Fanda s Rozárkou. Zjistili jsme, že Rozárka miluje plavání a také tanec a že Fanda rád tráví svůj čas vyráběním aut v chráněných pracovních dílnách. Přednáška obsahovala i praktickou část a to, že nás všechny Fanda‘‘naočkoval‘‘. Nechyběla také ukázka tradiční české „zabíjačky“ opět ve Fandově podání. 
 
Důležité také bylo, že jsme se dozvěděli více o kapele BeneBend, jejíž nedílnou součástí Fanda je, a tak jsme  se výborně naladili na koncert, který u nás měla kapela ve středu 25.1.2023 pro studenty 3.A a septimy. V podání této kapely jsme slyšeli písničky jako např. Letadlo, Nebe nebo třeba Čížeček. Atmosféra celého koncertu byla skvělá, a nakonec jsme se zapojili skoro všichni a společně si i zatančili. 
 
Pevně věříme, že tradice návštěv členů komunity L´Arche Benediktus a koncertů BeneBendu bude pokračovat na naší škole i v následujících letech.
 
Julie Špitálníková, septima

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)