Krajské kolo dějepisné olympiády

Dne 28. března 2023 se uskutečnilo krajské kolo 52. ročníku dějepisné olympiády, které již tradičně pořádal DDM Pelhřimov ve spolupráci s Gymnáziem a Obchodní akademií Pelhřimov.

Tématem soutěže jsou moderní české dějiny. Název letošního ročníku zní Rozdělený svět a Československo v něm – 1945–1992. Do soutěže jsou zařazeny otázky na interpretaci historických textů, obrázků a fotografií.

V mladší kategorii se do krajského kola tentokrát probojoval Matěj Nápravník z kvarty a umístil se na druhém místě se 72 body z 80 možných, přitom na vítěze ztratil pouze jediný bod. Vzhledem k vysokému bodovému zisku se stává náhradníkem pro národní kolo, které pořádá Univerzita Hradec Králové ve dnech 11. až 15. června. Další zástupce naší školy Pavel Večeřílek z kvinty skončil s 54 body čtrnáctý z 22 soutěžících, což je také velmi pěkný výsledek a velice slušný bodový zisk. V krajském kole jsou již tradičně rozdíly mezi soutěžícími malé.

Matějovi blahopřeji, oběma našim zástupcům děkuji za vzornou reprezentaci školy a za odvedenou práci při přípravě na krajské kolo dějepisné olympiády a doufám, že jim záliba v moderních dějinách vydrží i nadále.

Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)