Krajské kolo Logické olympiády a postup Filipa Krupičky do celostátního finále

V pátek 5. listopadu proběhla krajská kola Logické olympiády, tradiční soutěže, pořádané již 14. rokem Mensou ČR. Po celou dobu své existence se soutěž zaměřuje nikoli na naučená fakta a znalosti, ale na schopnost logického uvažování a pohotová, neotřelá řešení konkrétních úloh. O aktuální ročník je obrovský zájem, do soutěže se ve třech kategoriích, (MŠ, ZŠ, SŠ), přihlásilo 75 235 soutěžících z celé ČR.

Do krajského kola v Jihlavě se z naší školy probojovalo 12 studentů, jmenovitě: Max Doležálek (sekunda), Ondřej Doležán (tercie), Matěj Tvrdík, Filip Krupička, Jiří Joukl (všichni kvarta), Mikuláš Hirš (kvinta), Vendula Pipková, Tomáš Kavalír (oba 1. A), Jan Němec (2. A), Karolína Kopecká (septima), Denisa Bruknerová a Tereza Hochmanová (obě 3. A). Samotný postup je velký úspěch a jmenovaní studenti zaslouží obdiv i poděkování.

Velkého úspěchu dosáhl Ondřej Doležán z tercie, který byl při závěrečné ceremonii slavnostně vyhlášen a oceněn pěknou cenou. Na postup do finále to sice nestačilo, ale co není letos, může být napřesrok.

O největší úspěch se tak postaral Filip Krupička z kvarty, který v obrovské konkurenci vybojoval 2. místo a postupuje do celostátního finále! Jen pro zajímavost uveďme, že Filip měl ve své kategorii v našem kraji celkem 1 294 spoluřešitelů, v Jihlavě se pak sešla zhruba padesátka nejlepších z nich. 

Filipe gratulujeme ke skvělému výsledku a přejeme hodně štěstí při celostátním finále 29. listopadu 2021 v Míčovně Pražského hradu!

Mgr. Lada Klepetková

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)