Malí – velcí kluci z Gymnázia Chotěboř na malé kopané

Ve znamení malebného a slunečného počasí, které přinesla středa 18. května, se neslo okresní kolo turnaje v malé kopané, kterého se účastnili i žáci nižšího stupně našeho gymnázia. V klání soutěžilo celkem deset škol ze všech končin okresu. Našim studentům rozlosovaným do skupiny „B“ los přisoudil ZŠ a MŠ Wokerovu, ZŠ Ledeč nad Sázavou, ZŠ a MŠ Šlapanov a konečně ZŠ Láneckou ze Světlé nad Sázavou.

 Po průvodním remízovém zápase turnaje, který „naši“ obstarali se Šlapánovskými, to vypadalo, že případný postup ze skupiny je pro nás stropem. Nicméně naše výkony v dalších zápasech začaly gradovat ruku v ruce s tím, jak mezi sebou kluci našli chemii a pouť skupinou zakončili se skóre 7:2 (sedm vstřelených a pouze dva obdržené góly) na prvním místě, což jim spolu s druhou Ledčí zajistilo postup do vyřazovacích bojů.

 Nepsaným pravidlem ve sportu je fakt, že v hlavním pavouku už si soupeře zkrátka nevybíráte. To se dotklo i nás, když jsme dostali „domácí“ ZŠ V Sadech a členům týmu bylo jasné, že nás čeká nejtěžší zápas. Když po rozpačitém začátku z naší strany, kdy Sady několikrát nebezpečně ohrozily našeho brankáře, dokázal náš výběr zapadnout zpět do zajetých kolejí, což posléze rezonovalo, k velké radosti našich a k ještě většímu zklamání favorita ze Sadů, ve vítěznou branku, jež nám zajistila účast ve finále. Pro kluky to byla obrovská odměna, kdy se z outsiderů stali černí koně turnaje!

 Finále bylo ryze chotěbořskou záležitostí, která nabídla porovnání mezi ZŠ Smetanova Chotěboř a právě naším gymnáziem. Hned od úvodního hvizdu se jednalo o netradiční zápas pro většinu žáků, protože ti s některými protějšky ze „Smetanky“ hrají za stejné výběry v chotěbořském fotbalovém klubu. Zápas byl příjemný na koukání a přítomným se tedy naskýtaly četné scénáře toho, jak naše obrana odrážela časté ofenzivní výpady soupeře. Avšak i v tomto zápase jsme to byli my, kdo prokázal kvalitnější koncovku, a v závěru jsme celé utkání rozhodli, což dokumentoval už jen závěrečný hvizd.

Kluci posléze ve velké euforii a s úsměvy na tváři přebírali pohár a gratulace k postupu do krajského kola tohoto turnaje, které je naplánováno na 7. 6. v Jihlavě. Chlapcům moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy na sportovním poli a zejména si ceníme jejich ukázněného chování k protihráčům!

Výběr Gymnázia Chotěboř (David Joksch, Jan Bělík – Štěpán Švec, Matyáš Benák, Štěpán Vodička, Ondřej Benák - Jiří Joukl, Radek Valehrach, Adam Souček, Matěj Nápravník)

 

Za Gymnázium Chotěboř Jakub Joksch

Velké díky patří i koučům našeho týmu Jakubu Jokschovi a Radimovi Pokornému, teď už bývalým studentům chotěbořského gymnázia. Doufejme, že budou moci náš tým doprovázet i v krajském kole v Jihlavě.

Mgr. Dana Mrtková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)