Männer – zájezd do německého divadla

Ve středu 19. října učitelé německého jazyka za podpory Goethe Institutu v Pardubicích uspořádali zájezd do Budyšína – německého města vzdáleného 12 kilometrů od českého Šluknovského výběžku
Männer – zájezd do německého divadla

 – do divadla Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen na představení s názvem Männer (Muži).

V 7:00 se u kina sešli účastníci zájezdu – žáci a učitelé ZŠ Buttulova a Gymnázia Chotěboř. V autobuse několik lidí dospávalo, ostatní si povídali, poslouchali písničky nebo si četli. Cesta proběhla v pořádku, trvala necelé čtyři hodiny a v 10:44 už jsme vysedali na jedné z Budyšínských zastávek. Tam se školy rozdělily, gymnazisti šli na zhruba hodinovou procházku po městě vedenou p. profesorem Scholzem a p. profesorem Pokorným. Po procházce dostali rozchod s tím, že v 14:40 budou nastoupeni před divadlem. Zde se také obě skupiny opět sešly.

Spolu s námi do divadla jely ještě čtyři zájezdní autobusy z ČR, a tak Češi obsadili téměř celé divadelní hlediště. Herci, sedm pánů a jedna dáma, pouze zpívali, a to němčinou kombinovanou s angličtinou s po straně běžícími českými titulky.

Divadlo bylo skvělé, herci zpívali opravdu úžasně. Já osobně jsem byla velmi překvapená, jak lehce a nenuceně se dá zpívat. Když po dvou a půl hodinách představení skončilo, vůbec se nám nechtělo odejít. Podle mého úsudku se to i ostatním zájezdům moc líbilo, jelikož jsme tleskali tak dlouho, dokud herci nezazpívali ještě dvě písničky navíc.

Cesta domů proběhla v uvolněném duchu. I přesto, že se jednomu klukovi v autobuse vylilo pití, pročež pan řidič zastavil poprvé, i přesto, že ten kluk potřeboval na záchod, pročež řidič zastavil podruhé, jsme šťastně dojeli a plni dobrého pocitu jsme se ve 22:36 rozloučili u kina.

Veronika Křivská, kvinta

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)