Martin třetí v národním finále Pangey!

V pátek 16.6 2023 proběhlo v Nové budově Národního muzea v Praze národní finále matematické soutěže Pangea. Naši školu v soutěži zastupoval student sekundy Martin Dostál a ve finále více než obstál! Mezi 53 účastníky z celé České republiky skončil se ziskem 79 bodů z možných 90 na úžasném 3. místě!! Gratulujeme!

Postřehy Martina:

„Soutěž byla náročná, musel jsem se hodně snažit..“ 
„Řešili jsme 20 úloh ze života, dvě jsem nakonec měl špatně..“ 
„Patrony letošní soutěže byli pánové František Kinský, potomek starého šlechtického rodu, a Miroslav Bobek, ředitel ZOO Praha; témata úloh tak byla jasně daná - Dějiny a Zvířata“
„Nejvíce se mně líbila úloha 14 na Fibonacciho posloupnost..“

Pro zajímavost znění úlohy:

Leonardo Pisánský zvaný Fibonacci byl středověký italský matematik, který žil na konci dvanáctého století a v první polovině třináctého století. Zasadil se o zavedení arabských číslic (číslice, které používáme dodnes) v Evropě, kde se do té doby používaly římské číslice. Také se zabýval geometrií. Velmi známá je Fibonacciho posloupnost. Každý člen ve Fibonacciho posloupnosti je součtem předchozích dvou členů. Čtrnáctý člen Fibonacciho posloupnosti má hodnotu 377 a dvanáctý člen má hodnotu 144. Jaká je hodnota osmého členu Fibonacciho posloupnosti?

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)