Měsíc filmu na školách

I v letošním roce se naše škola přihlásila do projektu Měsíc filmu na školách, který je pod taktovkou Jednoho světa na školách – vzdělávacího programu společnosti Člověka v tísni. Mottem letošní ročníku je „Mladí proti komunismu“.
Měsíc filmu na školách
Školní promítání proběhlo v pátek 5.11. 2021. Studenti měli nejprve možnost vyslechnout si vzpomínky z dob vysokoškolského studia a počátku 90. let pí profesorky Lenky Bártové. Druhá část pátečního odpoledne byla věnována dokumentu Postavení mimo hru, snímku o dvojnásobných mistrech světa v ledním hokeji z let 1947 a 1949 a jejich následném zatčení a uvěznění pro špionážní činnost.
 
Měsíc filmu na školách 2021
 
Po celý listopad mají studenti možnost si prohlédnout plakátovou výstavu Stejné příběhy, jiná jména, jež poukazuje na podobnost osudů odpůrců komunismu v Československu s příběhy lidí ze současnosti v zemích postsovětském regionu, kteří se zasazují o dodržování lidských práv a demokracii. 
Stejně jako v loňském roce Jeden svět na školách pořádá čtyři online besedy. Nejen studenti, ale i široká veřejnosti může besedy sledovat online nebo ze záznamu. Termíny jsou 5., 9., 16. a 25. listopadu - vždy dopoledne v 10:00 nebo v 11:00. Další informace naleznete na níže uvedeném odkazu.
 
 
Michaela Frűhbauerová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)