Mladí lidé z Gymnázia Chotěboř...opět v evropských lesích!

V pondělí 21. září 2020 jsme v časných ranních hodinách vyrazili na odložené regionální kolo soutěže (Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj) YPEF – Mladí lidé v evropských lesích – do Brna.
Mladí lidé z Gymnázia Chotěboř...opět v evropských lesích!

Jeli jsme ve složení Jiří Frühbauer (oktáva), Štěpánka Pilařová (oktáva) a Lenka Dejmalová (septima) za starší a za mladší Vendula Pekařová (kvinta), Jiří Němec (kvarta) a Petr Prokš (kvarta). Doprovázela nás paní profesorka Žáková.

Soutěž se konala venku v areálu U Mravence Lesíka, který patří pod Lesy města Brna, a pořádala ji Lesnická fakulta Mendelovy univerzity. Po zahájení soutěže jsme se vydali do terénu, kde byly rozmístěné poznávačky. Ty se týkaly lesa a myslivosti. Poznávali jsme zvuky zvěře, plemena psů, semenáčky stromů, dřevo podle letokruhů, rostliny, hmyz, ptáky, stopy zvířat, obojživelníky a houby. Poté nás čekal vědomostní test, který se skládal z dvaceti otázek a týkal se poznatků o lese a hospodaření v něm.

Oba týmy skončily na krásném třetím místě. Velký dík patří paní profesorce Jirsové za přípravu a paní profesorce Žákové za doprovod a podporu. Už teď se těšíme na nový ročník na jaře, který snad již proběhne v klasické podobě a v řádném termínu.

Za starší tým Gymnázia Chotěboř Lenka Dejmalová

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)