Národní fairtradová konference v Praze

Ve čtvrtek 3. listopadu jsme se jako zástupci naší školní skupiny Amnesty International vydali do Prahy na Národní fairtraidovou konferenci, která se konala v Prostoru 39.
Národní fairtradová konference v Praze

Když jsme přijeli, obdrželi jsme jmenovky, program, propagační materiály Fairtrade a Fairtradovou čokoládu. Nejprve nás čekala prezentace na téma Novinky v kampani, obchodu a Fairtrade, při které jsme se dozvěděli mnoho užitečných informací o výrobcích Fairtrade nebo o materiálech pro činnost skupin zabývajících se propagací Fairtradu. Následovala přednáška od pěstitele Bladimira Pacheco z Kolumbie, který nám popsal, jak pěstují kávu, kakao a cukrovou třtinu nebo jak žijí v prostředí a kultuře, které se velmi odlišují od společnosti, v níž žijeme my.

Následoval veganský oběd, po kterém jsme zasedli k debatním stolkům, u kterých jsme rozebírali témata jako kampaňování a aktivismus, sílu spolupráce, fungování Fairtrade, globální vzdělávání, fairtradové výrobky nebo jsme mohli debatovat s Bladimirem Pachecem. Sdíleli jsme zde vlastní zkušenosti s lidmi z jiných škol nebo měst a vzájemně se inspirovali příklady dobré praxe.

Nakonec jsme zhlédli krátké prezentace jednotlivých stolků, abychom měli všichni přehled, co se u nich probíralo. Po závěrečné společné fotce jsme dostali faitradovou svačinu na cestu a vyrazili jsme zpět do Chotěboře.

Na závěr bychom rády zveřejnily jednou velmi dobrou zprávu. Společně se členy Ekoklubu GCH jsme splnili všechny podmínky pro udělení titulu Fairtradová škola!

 

Tereza Hochmanová, Leontýna Trníková, 4.A

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)