Národní kolo SOČ v Plzni

V pátek 16. června jsem se vydala na cestu do Plzně, kde se konalo celostátní kolo prestižní studentské soutěže SOČ. Po dlouhé cestě jsem se společně s ostatními reprezentanty Kraje Vysočina ubytovala a jeli jsme na Gymnázium Luďka Pika. Zde jsme si prohlédli třídy, kde budeme následující den prezentovat a obhajovat své práce. Dále jsme se přemístili do nově postavené budovy TechTower, kde se konalo zahájení národního kola. Velice mě překvapilo, jak slavnostní tato soutěž je. Na začátku nás přivítali v Plzni a seznámili nás s programem na víkend. Dále promluvili hlavní představitelé soutěže a hejtman Plzeňského kraje, pan Rudolf Špoták. Po zahájení následoval raut, který jsme si po náročném dni užili.

V sobotu 17. června jsem se po snídani vydala znovu na Gymnázium Luďka Pika, kde se od osmi hodin konaly prezentace. Každý měl na prezentaci kolem pěti minut a dalších patnáct minut na obhajobu před porotou, která se skládala z největších odborníků naší země. Práce studentů v mém oboru, tudíž historii, byly nejen pro mě velice přínosné a byla jsem ráda, že jsem měla možnost všechny tyto prezentace slyšet. Po prezentacích jsme měli do večera volno, proto jsme se s ostatními rozhodli projít se po Plzni.

Poslední den, v neděli 18. června, bylo zakončení, kde nejdříve opět promluvili hlavní představitelé soutěže a dále následovalo již samotné vyhlášení výsledků jednotlivých oborů. Zakončení trvalo dvě hodiny a poté byl konečně čas na odjezd. Po náročném víkendu jsem byla ráda, když jsem dorazila domů, ale musím říci, že to byla zkušenost, na kterou asi nikdy nezapomenu a věřím, že mi má práce otevírá dveře do mého budoucího akademického života. Tímto bych také chtěla poděkovat panu Kampovi a paní profesorce Pavlíčkové, že mou práci vedli a po celou dobu se mnou spolupracovali.
Lucie Netolická, 2. A

Chtěla bych ještě na závěr Lucce pogratulovat k účasti v národním kole SOČ v oboru historie. Jedná se o velký úspěch, do národního kola se probojovala vždy jen jedna, výjimečně dvě práce z každého kraje. O mimořádné kvalitě práce svědčí i to, že bude zveřejněna v odborném časopise Střelecká revue. Děkuji Lucce za příkladnou reprezentaci naší školy a přeji jí zasloužený prázdninový odpočinek.
Mgr. Ivona Pavlíčková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)