Naše studentky v IKEMU

24. října vyrazily dvě studentky ze 4. A, Denisa Pospíšilová a Sabina Slanařová a Lucie Málková z oktávy, na exkurzi pořádanou Krajem Vysočina, do pražského IKEMU (Institut klinické a experimentální medicíny).

Na exkurzi vyjely již brzy ráno společným autobusem z  Jihlavy, počasí jim ale moc nepřálo.

Do Prahy dorazily v dopoledních hodinách a hned je v IKEMU čekala série přednášek. První byla na téma 3D tisku orgánů pro přípravu operačních zákroků, následovala přednáška o moderní aplikaci, kterou exportovala sama nemocnice IKEM. Tato aplikace umožňuje jejím uživatelům objednat se na lékařskou prohlídku, požádat o recept na léky nebo dokonce připomíná uživatelům vzít si své léky. Další přednáška byla orientována na virtuální realitu. Studentky dostaly možnost spatřit model operace a dokonce si sami mohly vyzkoušet práci lékařů ve virtuální realitě. Následovala pauza s výborným obědem. Poté přišla přednáška na téma magnetické resonance a rentgenu. Ale přednáška, která nás zaujala nejvíce, byla ta, která přišla až na úplný závěr celé exkurze. Tato přednáška nám blíže popsala uchovávání orgánů před transplantacemi.

Všichni přednášející jsou opravdovými špičkami ve svém oboru a jejich přednášky byly nesmírně zajímavé. Studentky jsou velice rády za tuto zkušenost, která jim přiblížila práci ve zdravotnictví, protože to je cesta, kterou by se chtěly dále ubírat. Děkujeme všem organizátorům za možnost účastnit se této zajímavé akce.

Denisa Pospíšilová, Sabina Slanařová a Lucie Málková

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Certifikáty

Držitel Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Ekoškola
Světová škola
Fairtradová škola
Erasmus
Učíme se ze života pro život 2
Studentská firma
Doučování
Projekt SYPO
Učíme se ze života pro život
The Quarry Life Award
Next Generation EU
Národní plán obnovy
Gymnázium Chotěboř - rozvíjíme se III
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)